Při výběru nové žehličky na vlasy je vždy důležité zaměřit se na několik základních parametrů. Tím zajistíte, že vám manipulace s ní bude pohodlná a zároveň ulevíte i svým vlasům. Správně vybraná žehlička na vlasy sice nikdy úplně nezabrání poškození vlasů, ale zvládne ho zmírnit na nutné minimum.

 

Povrch

Jedná se o destičky, které se během používání zahřívají. Ty můžou být tvořeny samostatným materiálem nebo kombinací několika. Každý z těchto materiálů má jiné vlastnosti a podle toho si vyberte ten, který vám připadá nejpodstatnější – keramika (velmi rychle se nahřeje), titan (nejodolnější materiál), teflon (zabrání připalování přípravků na vlasy) nebo turmalín (šetrný a zvýrazňuje lesk vlasů). Velmi podstatné je, abyste si nikdy nepořizovali žehličku na vlasy, která má kovové destičky. Pokud si pořídíte žehličku, která kombinuje hned několik materiálů, můžete získat několik dobrých vlastností naráz. Proto je tato volba nejlepší.

 

Teplota žehlení

Existují žehličky na vlasy, které se zahřejí jen na jednu teplotu, ale i takové, u kterých můžete teplotu regulovat pomocí tlačítka. Vždycky je lepší sáhnout po takové, u které je regulace možná. Zpravidla je to mezi 100 až 230°C. Teplotu vždy nastavujte podle toho, jaké jsou vaše vlasy. Čím silnější vlasy, tím je možné používat vyšší teploty bez toho, aby se člověk o své vlasy bál. Například pro křehké a jemné vlasy nepoužívejte teplotu vyšší než 130°C. Teplota kolem 165°C je ideální pro normální vlasyVyšší teploty jsou vhodné už jen pro silné a husté vlasy. Ale pozor. Nikdy nesahejte po teplotě vyšší než 200°C – ta může jakýkoliv vlas silně poškodit.

 

 

Velikost žehlící plochy

Zde je na výběr mezi užšími a širšími žehličkami na vlasy. Ty s užší plochou (kolem 2,5 cm) jsou vhodné spíše pro kratší a rovnější vlasy. Obvykle zvládnou vlasy i navlnit. Širší si vyberte pokud jsou vaše vlasy dlouhé a husté. Manipulace s takovou žehličkou je těžší, proto se s nimi vlasy špatně navlňují.

 

Délka kabelu

Tento parametr je především pro vaše pohodlí. Vždycky si zjistěte, jak daleko máte v koupelně zásuvku od zrcadla. Běžně se žehličky vyrábějí s délkou kabelu až 3 metry.

 

Funkce

Moderní žehličky na vlasy mají zabudované mnohé zajímavé funkce. Zpravidla navržené tak, aby předcházeli poškození vlasů nebo vám zjednodušili používání. Mezi takové funkce patří např. automatické vypnutí, displej (ten vám ukáže, jakou teplotu žehlička má a jestli je již plně nahřátá) nebo ionizace. To je velmi užitečný pomocník při péči o vlasy. Žehličky s ním totiž během žehlení vytváření záporně nabité ionty a přenášejí je do vlasů. V nich se přirozeně vyskytují kladné ionty a ty mohou za jejich vysušování a lámání. Funkce ionizace tento kladný náboj neutralizuje a vlasy budou lesklejší a zbavíte se i statické elektřiny mezi nimi. 

I ta nejlepší žehlička bude do jisté míry vlasy poškozovat. Zvlášť pokud ji plánujete používat častěji. Proto je důležité si pořídit vhodnou vlasovou kosmetiku, která bude vlas chránit před tepelným poškozením.

 

Gamma Piú Keramická žehlička na vlasy DONNA+ s diamantem

FOX Chillout/Profi žehlička na vlasy s titanovými destičkami a dotykovým dispejem

Labor Pro Essential – Profesionální multifunkční kulma/žehlička

Bio Ionic OnePass MX Straightening Iron, černá iontová žehlička 1,5´tj. 38 mm

Sapo.cz Rowenta L’oréal parní žehlička SteamPod 3.0

 

Článek Pomůžeme Vám s výběrem vhodné žehličky na vlasy se nejdříve objevil na České návody.