bylo příjemné. Děti zůstaly přes víkend u babičky a dědy až do pondělí, nemusela jsem tudíž vstávat a podstupovat ten ranní rituál děti vypravit a dovézt na čas do školky. Nepracovala jsem, jen den pro sebe.

Jela jsem si zacvičit power jógu sice se stejnou cvičitelkou, ale na zcela jiné místo, kde se cvičí v místnosti s velkými okny na dvou stranách a s báječným výhledem do nově upravené zahrady s jezírkem, kameny, travinami. K tomu sluníčko, které nám v posledních dnech tak chybělo. Bylo to úžasné.

Po cestě zpět jsem vyzvedla oběd dětí a měla tak o stravu postaráno:-). Vždy mě potěší, když nemusím vařit já. Dopřála jsem si luxus koupele ve vaně téměř v pravé poledne.

Manžel se stavil na kafe a než dorazily děti, stihla jsem ještě okouknout zahradu.

Sluníčko šíří pozitivní energii, o tom není pochyb, člověka nabíjí. Když k tomu zpívají ptáci, máte pocit, jako by už jaro bylo tu.

Ptáčkům sypu stále semínka do krmítek.

Pondělí…

 

Pondělí…

 

Pondělí…

Zjistila jsem, jaké škody nám tu ale napáchali, když hledali potravu – sem tam nějaká cibulka je vyhrabaná, podobně jako kůra. O kočičích exkrementech nemluvě. S těmi tu zápasíme již několik let. Kočky si z naší zahrady dělají záchod, tak jsme kůru na většině míst nahradili kameny, ale i tak si své místo najdou. Možná ony cibulky vyhrabaly kočky, když po sobě “uklízely” hrabáním.

Pondělí…

 

Pondělí…

Moc se těším, až budeme vysedávat na tom našem pódiu, všude budou kvést kytky a my se zase budeme dívat do zeleně.

Pondělí…

 

Pondělí…

Jsem zvědavá, zda hortenzie, které zůstaly nakonec venku nekryté, přežijí. Pár zelených pupenů vidím…

Pondělí…

 

Pondělí…

…stejně tak již první známky života nějaké rostlinky. Zatím ale nevím které:-).

Pondělí…

Letošní zima byla tuhá, uvidíme, zda všechny rostlinky, keře a stromy přežijí. Pevně věřím, že ano, nejsou tu první zimu, ale je mi trochu líto těch, kteří svoji zahradu zakládali teprve minulu sezónu, protože první zima je pro nové rostliny klíčová, ale i nejtěžší.

Pondělí…

 

Pondělí…

Na jaře mě na zahradě čeká vždy nejvíc práce – vše zastřihnou, zbavit rostliny odumřelých částí, osázet truhlíky, připravit venkovní sezení atd., ale já se na to jako každy rok moc a moc těším:-).

Tak ať vám všechny rostlinky na jaře obrazí!

Jo a vy, co dnes slavíte svátek sv. Valentýna, pěkně si to užijte:-).

Prima den.

Pondělí…