Možná už jste slyšeli názor, že pokud si nechcete poškodit své vlasy, neměli byste vysoušeče vlasů vůbec používat. Což už není úplně pravda. A to především proto, že dnešní fény jsou úplně jiné než ty, které se používaly před lety. Když si vyberete vhodný vysoušeč, pomůže vám nejen vlasy rychle vysušit, ale také je bude lehčí upravit. A to vše aniž by je poškodili. Pojďme se tedy podívat na několik důležitých vlastností fénů a na nejlepší modely podle hodnocení zákazníků. 

 

Napájení

Čím větší výkon váš fén zvládne, tím rychleji vysuší vaše vlasy. Bývalo pravidlem, že ty nejvýkonnější vysoušeče byly zároveň obrovské a do domácnosti nepraktické. To ale už dávno neplatí. Takže pokud si zásadně foukáte vlasy ráno, když někam spěcháte, vyšší výkon je pro vás nutností.

 

Velikost

Velikost vysoušečů se nejčastěji začne řešit v momentě, kdy s ním chce někdo někam cestovat. V tomto ohledu se hodí vlastnit malý, kompaktní fén. Je menších rozměrů a pohodlně se tedy vejde do tašky. Jeho skladnost je ale za cenu nižšího výkonu. A tedy i pomalejšího foukání. Ale pokud chcete vysoušeč, který bude uložený doma a neplánujete s ním cestovat, volte takové, které mají alespoň střední velikost. Ale klidně sáhněte i po větších. Odměnou vám bude méně času strávených foukáním.

 

Nástavce

Mnoho fénů se dodává s různými nástavci. Nebo jsou alespoň vyráběny tak, aby k nim bylo možné takové nástavce dokoupit. Existují hned několik druhů. Jeden z nich je plochý a hodí se pro rovnání vlasů. To rozhodně ocení ženy s kudrnatými vlasy. Druhým nástavcem je pak difuzér. S ním naopak můžete vlasy navlnit.

 

Ionizační funkce

Ionizační funkce je jedna z věcí, díky které je foukání s moderními fény pro vlasy bezpečnější. Fény s touto funkcí si oblíbili nejen profesionální kadeřníci, ale nacházejí si své místo i v domácnostech. Účinně totiž pomáhají v péči o vlasy. A to velmi jednoduše. Během foukání neutralizují kladné náboje, které ve vlasech během sušení vznikají. Tyto kladné náboje totiž způsobují, že jsou vlasy statické a působí matně a bez lesku. Zároveň tyto fény pomáhají vlasům se vstřebáváním vlasové kosmetiky (olejů nebo kondicionérů). Vlasy díky ionizační funkci zdravější a lépe se upravují.

 

Chytré vysoušeče

Dnes už existují fény, které nabízejí funkci skenování vlasů. Před každým použitím vysoušeč oskenuje vlasy a přizpůsobí teplotu foukání aktuálnímu stavu vašich vlasů. Výrazně se tak snižuje možnost poškození vlasů.

 

Nejlepší modely dle recenzí uživatelů

Článek Poradíme Vám na co se zaměřit při výběru vlasového vysoušeče se nejdříve objevil na České návody.