Ne každý touží po bydlení v domku. Dále tu jsou tací, kteří si takovou možnost ani nemohou dovolit. Obě skupiny se tak řadí do té kategorie obyvatel, která bydlí v bytě. To nemusí být zase až tak nic špatného a problémového, pokud dokážete dobře vycházet se svými sousedy. Mnohým problémem bývá to, že sousedé jsou hluční a to může ostatní nájemníky obtěžovat. Jak si s hlučností poradit?

Nejprve klasické metody

Nejlepší cestou je samozřejmě to, že sousedy na jejich chování upozorníte a že jim dáte vědět, že vás ruší, což vám může být nepříjemné. Zvláště, pokud je hluk nadměrný a přichází ve chvíli, kdy platí pravidla nočního klidu. Možností jak jim to dát vědět, je několik. A patří sem:
• Osobní domluva
• Zaslání dopisu
• Řešení přes samosprávu

Když domluva nezabere, je třeba hledat další řešení

Pokud domluva nezabere, je třeba začít hledat další řešení. Jsou lidé, kteří to začnou řešit celkem radikálně, což může znamenat buď pravidelné psaní stížností, nebo i to, že se odstěhují. Ani jedna věc ale nemusí být vždy nutná. Další možné řešení nabízí zvuková izolace. O té se sice nemluví tak často, jako o té tepelné, ale rozhodně je dobrou možností ve chvíli, kdy je třeba problém s výrazným hlukem řešit.

Ideální krok, jak zamezit nežádoucímu hluku

Samotná izolace tak může být provedena jak v místě zdroje hluku, tedy u hlučného souseda, tak v bytě toho, komu hluk vadí. Díky tomu budou nežádoucí zvuky sníženy na minimum. A je celkem jedno, odkud přicházejí. Je možné realizovat jak odhlučnění podlahy, tak je možné jít i cestou odhlučnění stropu, nebo lze zapracovat na izolaci kterékoliv stěny v interiéru. A aby bylo vše provedeno tak jak má, je na místě oslovit profesionální firmu. Ta proměří jak samotnou intenzitu hluku, tak i jeho typ a na základě těchto dat pomůže zvolit správné izolační materiály.