Plány na léto? Ať už se chystáte na dovolenou snů, jednodenní výlet za hranice nebo expedici do exotiky či do hor, je nesmírně důležité nezapomenout na cestovní pojištění. Proč raději nevyjíždět do ciziny bez řádně uzavřené smlouvy?

Mnohým turistům přijde zbytečné utrácet za pojištění, které nevyužijí. Při náhlém zdravotním kolapsu nebo jiné patálii pak litují, že neuzavřeli smlouvu za několik stovek. Následky mohou totiž jít do statisíců nebo dokonce milionů. Jaké výhody přináší cestovní pojištění a proč nestačí vzít si s sebou pouze kartičku české zdravotní pojišťovny?

Co je EHIC?

Kartičku zdravotní pojišťovny má každý občan České republiky, který odvádí zdravotní pojištění nebo za něj platí pravidelné platby stát. Tato karta je Evropským průkazem zdravotního pojištění a používá se pro ni zkratka EHIC (European Health Insurance Card).

V zahraničí se používá pro přístup k nezbytné a akutní zdravotní péči za stejných podmínek a stejnou cenu jako občané dané země, proto neznamená, že při jejím ukázání budou veškeré služby zadarmo jako u nás. Naopak částky mohou být vysoké, k tomu karta neplatí v soukromých zařízeních.

Cestovní pojištění je nutností

Mít nezapomenutelné zážitky a fotky, které bude každý závidět? Pak je cestovní pojištění nutností, ať už jde o zdravotní potíže či nenadálé onemocnění, ale také ztracená zavazadla a zrušené lety. Tento pojistný produkt totiž kryje škody z nečekaných událostí, které mohou cestu značně zkomplikovat, a ještě více finančně zatížit rodinný rozpočet.

Pojistka chrání a současně poskytuje asistenční služby v krizových situacích, a to dokonce 24 hodin 7 dní v týdnu. Navíc online cestovní pojištění lze sjednat během několika málo minut.

Lékařská péče i letový asistent

SV pojišťovna nabízí komplexní produkt, který samozřejmě zahrnuje lékařskou péči v zahraničí, platby za lékařské zákroky včetně hospitalizace a repatriaci při zranění nebo v případě úmrtí.

Rovněž je možné pojistit v rámci jedné smlouvy zavazadla proti ztrátě, krádeži nebo poškození, nechybí ani pojištění odpovědnosti při způsobené škodě třetí straně, nebo pojištění storna cesty. Novinkou pak je možnost využít letového asistenta, s jehož pomocí získáte kompenzaci při zpožděném nebo zrušeném letu.