Přemýšlela jsem, zda se tu mám na toto téma rozepisovat, přece jen to není úplně můj obor, ale asi jako každá žena se zajímám i o kosmetiku a to hlavně tu přírodní. Čím dál tím víc:-). Postupně zařazuji do péče o tělo i obličej přírodní produkty a hledám ty, které mi budou nejlépe vyhovovat. V poslední době jsem objevila pro mě nové značky a začala je zkoušet. Pokud vás to zajímá, přečtěte si, jaká je má zkušenost a mé postřehy. První z nich je značka Inlight, kterou jsem zakoupila zde, tedy spíš Ježíšek. Jde o bio produkty, nádherné produkty plné bylinek. Tato cestovní sada mi vydržela už více jak dva měsíce. Pokaždé se těším, jak si večer i ráno nanesu produkty na sebe. Její jedinou a zásadní nevýhodou je cena. Nezpochybňuji ji, ale pro mě to znamená, že si nemůžu dopřát všechny produkty, které bych chtěla. Nicméně pokud s přírodní kosmetikou začínáte, doporučuje se právě začít čistěním, takže třeba touto cestovní sadou. Všechny detaily i složení můžete vyčíst na stránkách v odkazu.
Sada těchto tří cestovních produktů mi vydržela 2 měsíce.
V kalíšku ještě něco málo zbývá. Nanesete menší množství na obličej, necháte 2 minuty působí, smyjete. Já si v mezičase čistila zuby:-), vůbec mě to nezdržovalo.
Druhou značkou je česká firma renovality.cz. Tu jsem objevila teprve před pár týdny a byla jsem nadšená! Cena jejich olejů je totiž někde jinde a navíc jak už jsem psala, jde o značku českou a zcela přírodní produkty!
Jak vidíte na fotkách, pořídila jsem si slušnou zásobu:-). Nakupovala jsem totiž ve výhodnějších sadách. U všech olejů můžete vyčíst složení olejů i aplikaci. Ta je snadná, obvykle pomocí pipetky a stačí 3 kapky na celý obličej. Většinu z nich můžete použít i na vlasy. To zatím vyzkoušené nemám. Hrozně mi vyhovují oleje na obličej místo krémů. Proti těm nic nemám, ale tohle je za mě lepší. Krásně se vstřebají, snadno aplikují, prostě jsou moc příjemné. Když porovnám výše uvedené značky, kromě ceny vnímám trochu rozdíl ve vůni po bylinkách, která je u Inlightu výraznější, skutečně voňavá záležitost /alespoň u těch, co jsem zatím zkoušela/. Dělá mi hrozně dobře pocit, že jde o produkty přírodní /u obou značek/ a přiznávám, že představa, že bych měla použít syntetický produkt z běžných obchodů, se mi doslova příčí. Myslím, že je to podobné jako s jídlem. Zvyknete-li si na kvalitu, slevovat z ní je nepříjemné. Větší problém jsem doposud měla s přírodní dekorativní kosmetikou. Zkoušela jsem jich pár, ale ty “nepřírodní” ji efektem předčily. Řasenka se nerozmazávala, lepší krytí make-upů, apod. Teď mám nově produkty značky Annabelle Mineralls. Jde o minerální produkty, to znamená, že jsou sypké. Neměla jsem zkušenost se sypkým make-upem, tak jsem byla hodně zvědavá, ale ano, aplikace pomocí vhodného štětce je snadná a dokonce pro mě dostatečně kryje a dlouho vydrží. Stíny o něco méně, ale to se mi stávalo i u těch běžných značek. Trochu jsem bojovala s pocitem, že jde o polskou značku. Jde asi o obecné povědomí, že k nám z Polska proudí ne vždy kvalitní produkty, že? Nicméně to testuji.
Trochu prášku nasypete do víčka, nanášíte pomocí speciálního štětce.
Stačí malé množství. Jsem si jistá, že výrobky vydrží dlouho.
Jsem ráda, že na trhu jsou k mání i cenově dostupné přírodní produkty, produkty stoprocentně BIO. Ale nebojte, že by se mi neudělal žádný pupínek, tak to tedy taky ne:-). Věřím přesto, že mojí pleti dělají ty bylinky a oleje dobře. Další možností je si vyrábět kosmetiku doma. Já se zatím dostala pouze k mýdlům, ale receptů najdete na internetu mnoho.
A už jen pro pořádek dodávám, že nejde o spolupráci, i když bych se jí rozhodně nebránila:-), jen jsem chtěla napsat svůj názor a zkušenost, protože třeba právě vy hledáte přírodní značky a tohle by mohly být pro vás vhodné tipy. Máte vy svoji oblíbenou značku přírodních produktů? Třeba mi taky poradíte. Hlavně dobrou řasenku ne a ne najít:-(. Pěkný den.