Každý kdo má v plánu bydlet v novém domě, musí vyřešit i problém s odpadní vodou. Pokud je v místě stavby kanalizace, je to poměrně jednoduché. Stačí sepsat smlouvy, realizovat přípojky, napojit se a je hotovo. Co ale v případě, kdy tato možnost není dostupná?

Existují i alternativní možnosti

Když kanalizace v oblasti není, tak samozřejmě není možné odpadní vodu vypouštět jenom tak do přírody. Je třeba využít jiné řešení. Mnoho lidí zmiňuje domácí čističky odpadních vod, což je sice cesta, ale ne jediná. Je tu ještě varianta třetí. A tou je jímka. Jak vybrat tu pravou? Poradíme vám.

Promyslete, zda je vhodným řešením

Jako první je na místě promyslet, zda bude pro vaše potřeby vhodnou variantou, nebo nikoliv. Řadě domů rozhodně vyhovují, a to z několika důvodů. Levné jímky ukazují, že lze problém s odpadní vodou vyřešit i s minimálními náklady. Také ukazují, že ho lze vyřešit i jednoduše. Jímka v podstatě není nic jiného, než jednoduchá nádrž v zemi, kam odpadní voda míří.

Správná velikost je základ

Při výběru je rozhodně třeba zaměřit se na výběr správné velikosti. Tedy lépe řečeno objemu. Ten by měl vždy vycházet z toho, kolik odpadní vody se bude v nemovitosti tvořit. To souvisí hlavně s jejím využitím a tím, kolik bude v domě žít lidí. Tady je dobré oslovit profesionála, který vhodnou velikost poradí. Vzhledem k tomu, že dnes není problém sehnat jímku i pro velké komerční objekty se nemusíte bát toho, že by se nenašla varianta, která by potřebám rodinného domu vyhovovala.

Roli hraje i použitý materiál

Když máte jasno o tom, jaká bude její velikost, je možné začít uvažovat nad tím, jaký zvolit materiál. Možností zde existuje několik a my doporučujeme známou klasiku. Příkladem jsou populární betonové jímky Olomouc. Právě betonové řešení dokáže nadchnout jak z hlediska výhodné ceny, tak i z hlediska svých vlastností, stejně jako nelze opomenout ani to, že nabízí i skvělou odolnost a s tím spojenou dlouhou životnost.