Revolut je skvělá platební karta na cestování. Už několik let ji používáme a opravdu se vyplatí. Spousta Čechů si kartu Revolut oblíbilo natolik, že ji používají i při placení v Česku. Pojďme se společně podívat na všechny důležité informace, které potřebujete vědět.

Co je Revolut karta?

Revolut je mobilní aplikace, se kterou je spojena platební karta. Tato aplikace umožňuje bezplatně vést účty v mnoha světových měnách včetně kryptoměn. Aplikace Revolut se nabíjí nejjednodušeji pomocí vaší klasické platební karty, kterou máte zařízenou v bance. Nabité peníze pak v aplikaci jednoduše pár kliky za pár sekund převedete na jakoukoliv jinou podporovanou měnu.

Revolut karta je debetní. Což znamená, že je nejprve nutné na Revolut účet poslat peníze a až pak je můžete čerpat. Účet není napojen na žádný jiný účet či PayPal, a proto se nemusíte bát, že by došlo k přečerpání peněz.

Jde o platební kartu MasterCard. Dříve bylo možné si vybrat i kartu VISA, nicméně ta se neosvědčila a už to možné není.

Revolut karta

Proč je Revolut karta výhodná?

Pojďme si shrnout ty největší výhody karty Revolut:

1) Vedení účtů v mnoha světových měnách

Revolut momentálně (červen 2019) umožňuje vést účet ve 29 různých světových měnách. Kromě nejdůležitějších – CZK, USD, EUR a GBP, umožňuje také AED, AUD, BGD, CAD, CHF, DKK, HKD, HRK, HUF, ILS, JPY, MAD, MXN, NOK, NZD, PLN, QAR, RON, RUB, SAR, SEK, SGD, THB, TRY, ZAR.

V jednotlivých destinacích tak budete platit přímo lokální měnou, což vyjde jasně nejlevněji. Revolut navíc postupně přidává podporu dalších a dalších měn (před rokem podporovali zhruba polovinu toho, co podporují dnes).

Revolut karta - Vedení účtů v mnoha světových měnách
Vedení účtů v mnoha světových měnách

2) Výhodné kurzy při převodech

Hodně lidí platí kartou v zahraničí a vůbec neřeší převodové kurzy. Říkáte si – ten rozdíl je pár drobných a nestojí mi za to řešit? Není to jen pár drobných. Banky (zvlášť ty největší) mají na převod do cizí měny často celkem nevýhodný kurz a vydělávají na tom dost peněz. Už v případě týdenní dovolené můžete na kurzu ztratit klidně tisíce korun.

Revolut karta nabízí velice výhodné kurzy, které jsou v drtivé většině případů výhodnější než kurzy, které dostanete při platbě běžnou kartou od české banky.

3) Výběry z bankomatů bez poplatku

Většina českých bank si účtuje poplatky (často celkem vysoké) za výběry z bankomatu v zahraničí. Revolut karta umožňuje u bezplatného tarifu vybrat až 4 500 Kč měsíčně z bankomatů po celém světě. Při výběru nad 4 500 Kč zaplatíte poplatek 2 % z vybírané částky.

Poplatek bance, která provozuje bankomat, zaplatíte tak i tak (při platbě většinou českých karet byste platili dva poplatky, při platbě kartou Revolut pouze jeden).

4) Bezpečnost

Velkou výhodou karty Revolut je, že si na účet můžete nahrát jen menší množství peněz a pokud by náhodou došlo ke zneužití, přijdete pouze maximálně o tolik, kolik jste si nahráli. Nabíjení je snadné a velice rychlé, proto můžete mít na Revolut účtu jen málo peněz a pokud potřebujete platit větší částku, snadno si peníze těsně před platbou dobijete.

Další bezpečnostní výhody:

 • Možnost v aplikaci platební kartu jednoduše zmrazit (zakázat jakékoliv operace).
 • V případě 3x špatně zadaného CVV kódu se karta zmrazí automaticky sama.
 • Platby se dají zabezpečit i pomocí lokace vašeho telefonu. Pokud se někdo pokusí zaplatit z jiného místa, než se nachází váš telefon, bude transakce zamítnuta.
 • Možnost zakázat výběru z bankomatů, on-line transakce, či bezkontaktní platby a platby magnetickým páskem.
 • Možnost nastavení měsíčního limitu.

5) Virtuální platební karta

Další velkou výhodou je možnost zřízení virtuální platební karty. Tuto kartu nebudete mít fyzicky, ale jen virtuálně v aplikaci a budete s ní moci platit po internetu (například na podezřelých webech). Virtuální Revolut karta se může hodit také v případě zablokování fyzické karty a čekání, než dorazí nová karta.

Revolut karta

6) Podpora Google Pay a Apple Pay

Revolut karta podporuje službu Google Pay a od června 2019 také Apple Pay, která poskytuje přístup ke snadnému, bezpečnému a soukromému způsobu placení v obchodech, v aplikacích a při online platbách prostřednictvím Android zařízení, respektive zařízení Apple.

7) Statistiky utrácení a rozpočet

V aplikaci Revolut máte přehledně vypsané všechny transakce a máte tak dobrý přehled o vašich výdajích. Aplikace vám také umožňuje si nastavit váš měsíční rozpočet na jednotlivé kategorie (jídlo, doprava, zábava a další).

Revolut karta - statistiky

Nevýhody karty Revolut

Revolut karta má samozřejmě i nějaké nevýhody. Pojďme se na ně společně podívat:

1) Limit u výběrů z bankomatů

Zdarma můžete kartou Revolut vybrat z bankomatů pouze 4 500 Kč měsíčně (u placených tarifů je to 9 000 Kč, respektive 16 500 Kč). Při výběru nad tento limit zaplatíte poplatek 2 % z vybírané částky. Naštěstí se v dnešní době ve většině zemích už dá platit přímo kartou a nemusíte si vybírat moc hotovosti.

2) Pozor na víkendové kurzy

O víkendu (počítá se britský čas UTC) si Revolut účtuje u převodů přirážku 0,5 %. Je to proto, aby se chránil pro případné znehodnocení měnového kurzu během víkendu. U thajských bahtů a ukrajinských hřiven je to dokonce 1 %. Této přirážce se ale jednoduše vyhnete, když si peníze směníte předem mimo víkend.

3) Revolut karta zatím nepodporuje 3D Secure

Revolut zatím nepodporuje zabezpečení 3D secure, které začíná čím dál více obchodníků vyžadovat, a proto se vám může stát, že vám někde kartou Revolut nepůjde zaplatit.

Nicméně Revolut implementaci v poslední době zvýšil prioritu a podpora 3D Secure by se měla brzy objevit.

4) Měsíční a roční limity transakcí

Revolut má u bezplatného účtu měsíční limit 120 000 Kč na veškeré transakce. Při běžném používání tento limit jen tak nepřekročíte, ale například při nákupu letenek pro celou rodinu se to stát může.

Roční limit na odchozí platby je 320 000 Kč.

Tyto informace berte s rezervou, protože chybí v oficiální dokumentaci a jedná se o zkušenosti uživatelů. Revolut navíc limity celkem často mění.

Revolut karta

Tarify Revolut

Služba Revolut má 3 různé tarify, které můžete zvolit. Tarif Standard je zdarma a tarify Premium a Metal jsou placené. Mezi největší výhody placených tarifů patří:

 1. Vyšší limity u výběru z bankomatů (viz. tabulka níže).
 2. Cestovní pojištění zdarma – bohužel pouze maximálně na 40 dní, takže se vyplatí jen lidem, kteří cestují na kratší cesty.
 3. Pojištění vybavení – například telefonu nebo foťáku – je dostupné i v tarifu Standard, ale u placených tarifů je výhodnější.
 4. Vstup do letištních salonků – hodí se, pokud máte dlouhý přestup a potřebujete klid, kvalitní wifi a jídlo a pití zdarma v ceně salonku. Salonek stojí 360-720 Kč na osobu a s tarifem Metal máte jeden vstup ročně zdarma. Jde většinou o lepší salonky, kam normálně vstup nekoupíte.

Porovnání tarifů:

Standard Premium Metal
Cena za měsíc zdarma 174,99 Kč 299,99 Kč
Doručení karty (mimo akci) 99,99 Kč (zdarma přes tento link) zdarma zdarma
Měsíční limit všech transakcí 120 000 Kč bez limitu bez limitu
Výběry z bankomatů (měsíčně) 4 500 Kč,
poté + 2 %
9 000 Kč,
poté + 2 %
16 500 Kč,
poté + 2 %
Expresní platby 140 Kč zdarma zdarma
CashBack × × 0,1 % Evropa, 1 % zbytek světa
Cestovní pojištění (max 40 dnů) 29 Kč / den zdarma zdarma
Zákaznická podpora běžná prioritní prioritní
Kryptoměny ×
Vzhled karty pevně daný volitelný speciální kovový
Běžná virtuální kartazdarmazdarmazdarma
Jednorázová virtuální karta ×
Expresní doručení 513,99 Kč zdarma zdarma
Vstup do letištních salonků × (350 až 720 Kč za osoba)  (1× vstup ročně zdarma)
Revolut plány

Jak si kartu Revolut objednat?

Při běžné objednávce stojí doručení karty Revolut 100 Kč. Pokud ale použijete na registraci náš odkaz, budete mít doručení karty zdarma. Je potřeba si nainstalovat mobilní aplikaci Revolut a vyplnit vaše osobní údaje. Nezbytné je také ověření vaší identity – na výběr máte mezi ofocením občanského průkazu, popřípadě pasu. A také si udělat selfie fotografii, aby mohl Revolut srovnat vaši podobu s fotografií na zaslaném dokladu identity.

Karta by měla dorazit nejpozději do 9 pracovních dnů. Expresní doručení do 3 pracovních dnů stojí u tarifu Standard 514 Kč a u placených tarifů je zdarma.

Pro plnou aktivaci vašeho účtu je nutné Revolut „přednabít“ částkou alespoň 300 Kč. 

Karta Revolut - objednat

Jak na Revolut nahrát peníze?

Máte 3 možnosti, jak si na účet Revolut nahrát peníze.

 1. Pomocí jiné platební karty – jednoznačně nejjednodušší a nejvýhodnější varianta. S českou platební kartou si můžete nabít přímo české koruny. Do aplikace si uložíte kartu a pak jen vždycky zadáte, kolik chcete nahrát. Můžete si také nastavit automatické nabití v případě, že zůstatek klesne pod určitou částku.
 2. Bankovním převodem – nejméně výhodná varianta, protože se jedná o mezinárodní SWIFT platbu a vy tak zaplatíte poplatek vaší bance.
 3. Pomocí Google Pay nebo Apple Pay – v posledním roce se k nám rozšířily i tyto služby, pokud je již používáte, může to pro vás být nejlepší varianta.

Poté si jednoduše pár kliky můžete směnit peníze z českých korun na jinou měnu, kterou budete potřebovat platit. Zhlédněte krátké video, které ukazuje nahrání peněz a směnu do jiné měny:

Jak fungují platby v cizí měně?

Jednou z největších výhod karty Revolut je, že můžete platit přímo v cizí měně. Dokonce i v měně, kterou na vašem účtu nemáte. Jsou dva způsoby, jak se platba provede (samozřejmě za předpokladu, že máte na účtu dostatečný zůstatek alespoň v jedné měně):

1) Máte na účtu dostatečný zůstatek v měně, kterou platíte

V tomto případě je to jednoduché a z účtu se vám odečte právě tato částka. Podobně jako když platíte běžnou českou kartou v ČR.

2) Nemáte na účtu dostatečný zůstatek v měně, kterou platíte

Pokud nemáte dostatečný zůstatek v měně, kterou platíte, odečte se vám částka v jedné ze základních měn:

 • EUR pro rezidenty Evropské unie
 • GBP pro rezidenty Velké Británie
 • USD pro všechny ostatní

Pokud však nemáte dostatečný zůstatek ani v této měně, Revolut bude postupně prohledávat další měny až najde některou s dostatečným zůstatkem. Bohužel nelze částky spojit do jedné měny. Nelze tedy například zaplatit polovinu částky v korunách a polovinu v eurech.

Další užitečné funkce Revolut

Platba přes URL odkaz

Velice užitečná funkce. Pokud od někoho budete chtít zaplatit nějakou částku nebo naopak někomu zaplatit, nemusíte mu přímo dávat své platební údaje. Stačí si vygenerovat a poslat odkaz, ze kterého si dotyčný může snadno tuto částku nechat přeposlat nebo naopak zaplatit. Druhý člověk ani nemusí být uživatelem Revolut. Jedná se o skvělý způsob, jak platit bez vysokého rizika.

Platba přes odkaz
Platba přes odkaz

Trezor (Vault)

Pokud šetříte na dovolenou nebo cokoliv jiného, může vám skvěle posloužit funkce trezor. V aplikaci Revolut si můžete nastavit částku, kterou budete do trezoru automaticky pravidelně posílat.

Druhou možností je, že si nastavíte zaokrouhlování plateb nahoru a přebytek se vždy bude posílat do trezoru.

Spoření
Pravidelné spoření
Karta Revolut - trezor

Rozdělení výdajů (Split expenses)

Určitě se vám často stává, že jdete do restaurace nebo cestujete společně s partou kamarádů a máte společný účet, který je potřeba rozdělit. Přesně na to je určena tato funkce, která vám umožní účet rozdělit mezi více lidí. Nevýhodou je, že všichni musí být uživateli Revolut. Nejvíce se tato funkce hodí během cestování v zahraničí, kde se jinak složitě počítají přepočty mezi různými měnami.

Karta Revolut - rozdělení výdajů

Na co si dát u Revolut pozor?

1) Výběry z bankomatů v Česku

Revolut karta je vydaná ve Velké Británii, a proto si některé bankomaty v ČR účtují celkem vysoké poplatky. Například Česká spořitelna si účtuje za výběr 125 Kč a bankomaty Moneta si řeknou dokonce o 175 Kč za výběr.

V Česku tedy můžete kartou Revolut bez problému platit, ale vybírat peníze z bankomatů nedoporučujeme.

2) Směnné kurzy o víkendech

O víkendu (počítá se britský čas UTC) si Revolut účtuje u převodů přirážku 0,5 % (U thajských bahtů a ukrajinských hřiven je to dokonce 1 %).

Této přirážce se ale jednoduše vyhnete, když si peníze směníte do dané měny předem mimo víkend.

3) Limit u výběrů z bankomatů a měsíční a roční limit

Zdarma můžete kartou Revolut vybrat z bankomatů pouze 4 500 Kč měsíčně (u placených tarifů je to 9 000 Kč, respektive 16 500 Kč). Při výběru nad tento limit zaplatíte poplatek 2 % z vybírané částky.

Měsíční limit je u bezplatného účtu 120 000 Kč na veškeré transakce. U placených tarifů limit neexistuje.

Roční limit na odchozí platby je 320 000 Kč.

4) Nespoléhejte čistě na Revolut

Vždy je dobré mít s sebou na cestování více různých karet. V některých zemích například nefunguje MasterCard a funguje Visa a naopak. Doporučujeme tedy ke kartě Revolut vozit minimálně ještě jednu další platební kartu, ideálně kartu Visa.

Shrnutí – Revolut karta se prostě vyplatí!

Kartu Revolut sami používáme už několik let a můžeme jen vřele doporučit. Pokud si hlídáte všechny limity a včas si směníte peníze do správné měny, ušetří vám Revolut hodně peněz.

Kartu Revolut objednávejte s doručením zdarma zde.

Zde se podávejte na video, kde podrobně popisují Revolut (pouze v Angličtině):

Další tipy na cestování

The post Revolut karta – vše, co potřebujete vědět, zkušenosti, výhody a nevýhody appeared first on Czech the World.