Když na manžela vyskočila možnost vyzkoušet fotoknihu od značky Saal Digital – www.saal-digital.cz zdarma, neváhala jsem a zkusila štěstí. To se na mě usmálo a já dostala poměrně velkorysou nabídku.

Vytvořila jsem fotoknihu z našich podzimních výletů v řadě Professional Line s obalem z akrylátového skla, odeslala ji. Obdržela jsem informaci, že kniha dorazí cca za 14 dní, těsně po mém příjezdu z Rigy, ale doma byla nakonec mnohem dříve.

Stáhla jsem si program a pustila se do toho. Využila jsem možnost částečného přednastavení, které mi tvoření urychlilo, ale knihu si můžete udělat buď zcela sami, stranu po straně (Prázdná šablona), nebo naopak vybrat fotky a nechat celé uspořádání fotek na programu (Fotokniha v minutě). Já šla zlatou střední cestou (Automatické návrhy). S programem se mi pracovalo dobře, jen mi chvíli trvalo, než jsem přišla na to, jak na stránku vložit více fotek. Stačilo jen postupně natáhnout tolik fotek, kolik jsem chtěla, na zvolenou stranu, a pak vybrat jedno z nabízených rozložení fotek.

Z knihy jsme s manželem nadšeni. Kvalita fotek je vysoká. Kožený vzhled s akrylátovým sklem je působivý. Nedivím se, jde o ruční práci a je to znát. Jen než jsem z Rigy dorazila domů, někdo (kdo asi?) povrch trochu poškrábal, proto bych příště volila jinou variantu.

Dříve jsem dělávala fotoknihy u konkurenční firmy, takže mám i jiné zkušenosti, ale toto předčilo má očekávání. Máte i vy zkušenosti s produkty firmy Saal Digital? Nebo třeba s jinou podobnou firmou?

Hezké dny.