Hnízdo orlů bělohlavých se nachází poblíž severovýchodního pobřeží Floridy asi 24 metrů nad zemí na stromě borovice a bylo postaveno společností Bald Eagles Romeo a Julie přibližně před 15 lety.

Z důvodu ochrany orlů a jejich hnízda je konkrétní umístění tohoto hnízda soukromé a nelze jej zveřejnit.
Sameček Samson se vylíhl v tomto hnízdě 23. prosince 2013
Minulost samičky Gabrielle není známa.

Sameček Samson (vzadu) a samička Gabrielle

Toto měla být čtvrtá společná chovná sezóna Samsona a Gabrielle. Úspěšně odchovali pět orlů – Jules, Romy, Legacy, Jasper a Rocket!
Samson byl naposledy viděn na kameře na Den díkůvzdání (24. listopadu) – přinesl Gabby k jídlu lysku. Naposledy byl viděn Samson s Gabby v pátek ráno 25. listopadu nedaleko hnízda. Od té doby Samsona nikdo neviděl. Gabby ho hledala a čekala na stromě hnízda. Přivedla veverku do hnízda, aby se najedla – něco, co pro ni obvykle dělá Samson.
28.11. 2022 pozemní posádka AEF prohledala oblast po Samsonovi nenašla žádné stopy. V pátrání nadále pokračují.
28. listopadu se u hnízda začal objevovat cizí samec. Tento orel byl mladší, hubenější a má černé špičky na ocasních perech spolu s několika tmavými skvrnami peří na hlavě a určitými změnami barvy na zobáku, což naznačuje, že se pravděpodobně jedná o samce, kterému je teprve 5 let.
2.12.2022 Dorazil do Hamletu další orel. V2 (návštěvník 2) projevuje zájem o Gabrielu, následoval jí, když se večer vrátila do hnízda. Jeho přítomnost v hnízdě poněkud tolerovala a dovolila mu dělat nějakou hnízdní práci. V2 je zralý orel s unikátním zbarvením peří, které se může nebo nemusí v následujících měsících nebo letech zesvětlit. Ne všichni orli mají ve věku 5 let čistě bílé peří hlavy a ocasy. Může trvat několik dalších měsíců nebo dokonce rok či dva, než dosáhnete čistě bílého peří. I tak si někteří orli mohou udržet temné peří po celý svůj život. Uvidíme, jestli Gabrielle začne přijímat tohoto nového orla a/nebo jestli se objeví další a budou bojovat o její pozornost. Instinkty k přežití a rozmnožování jsou hlavními silami, které vedou chování orla a nakonec Gabrielle setřese nepřízeň osudu a posune se vpřed. Jediné, co můžeme dělat, je dál sledovat, jak se vše vyvíjí.

Nový samec V2 se samičkou Gabrielle

Samson se stále nevrátil do hnízda ani nebyl spatřen a stále nejsou žádné informace o tom, co se mohlo stát.

Online přenos z hnízda:

Orel Bělohlavý na Floridě – webkamera (Samson a Gabrielle)

Videozáznamy:

Samson a Gabby při práci na svém hnízdě. Samson ráno dorazí s klackem a Gabby a on pracují na jeho umístění.

Kde je Samson? Gabby čeká a hledá ho!

Gabby se posadila na větev, když najednou na sousední větev přistál orel vetřelec! Gabby se to nelíbilo a dala najevo svou nelibost. Někteří lidé si mysleli, že tento orel je Samson, ale zjevně to nebyl on. Tento orel je mladší, hubenější a má černé špičky na ocasních perech spolu s několika tmavými skvrnami peří na hlavě a určitými změnami barvy na zobáku, což naznačuje, že se pravděpodobně jedná o samce, kterému je teprve 5 let.

~ Vetřelec tráví noc a jde do hnízda dvakrát!

Krásná Gabrielle nadále čeká na návrat Samsona

Další orel dorazil do Hamleta v Samsonově nepřítomnosti.

V2 s Gaby na hnízdě. Zpočátku se zdálo, že spolu komunikují v pořádku – oba pohybují materiálem pro hnízdění, ale sledují jeden druhého. Pak Gabby vydala nějaké varovné vokály a několikrát kousla V2 do krku.

Gaby a V2 spolu pracují na hnízdě
Je to stále cizinec, ale pokud to tak půjde dál, tak už dlouho nebude. Toto je stále Gabbyino hnízdo a ona je stále šéfem hnízda – spousta kousání a zobání V2, který to bere po svém. Jedna věc, kterou je třeba poznamenat, je, že Gabby nedává najevo svou nelibost vůči V2, když jsou oba na hnízdě – to naznačuje, že začíná jeho přítomnost zde přijímat. Na Floridě je období rozmnožování a technicky se Gabby a V2 mohou pářit a mohou mít vejce – budeme muset jen sledovat a uvidíme, co se stane. Je smutné, že o Samsonovi nejsou žádné informace a s každým dalším dnem je jasnější, že Gabby jde vpřed i bez něj.

V2 přiletěl na strom hnízda a čekal, až se Gabby vrátí. Měla úžasný průlet a V2 ji přivítal vokály! Seděli na stejné větvi, ale nebyli blízko sebe. Pak Gabby zazpívala a zdálo se, že by mohla mít zájem o páření, ale V2 nebyl připraven. I když je V2 dospělý (alespoň 5 let) – může to být jeho první vztah a potenciální chov s Gabby. Každý den, který spolu stráví, posílí toto nové pouto mezi nimi. Orli si tento vztah vybudují tím, že spolu tráví čas, pracují na hnízdě a zapojují se do námluv. Samson je nezvěstný od 25. listopadu a od té doby ho nikdo neviděl. Místní pozemní posádka po něm dál pátrá.

Zdroj: American Eagle Foundation, videozáznamy Lady Hawk