U stabilního a vytrvalého páru sokolů stěhovavých, který si přivlastnil tolik sledované hnízdo na vrcholu věže Campanile UC Berkeley, se děla v posledních měsících jedna zvláštní věc za druhou. A nyní byl Grinnell, samec, nalezen mrtvý v centru Berkeley.

Vše opět vypadalo dobře pro Annie a Grinnella, sokoly, kteří se úspěšně spářili a odchovali pět mláďat na věži za posledních pět let, jen pár měsíců poté, co byl Grinnell vážně zraněn v boji s jinými sokoly, a nedlouho poté, co Annie záhadně zmizela na dva týdny. Annie se vrátila začátkem března a teprve před pár dny snesla své druhé vejce do hnízda ve věži.

31. března však pozorovatelé sokolů v Berkeley na Twitteru a Instagramu oznámili, že Grinnell byl nalezen mrtvý. Pravděpodobně ho srazilo auto, řekli, vzhledem k tomu, kde byl nalezen v centru Berkeley. „Všichni jsme hluboce zarmouceni, když oznamujeme, že Grinnell byl nalezen mrtvý v centru Berkeley. Jsme zdrceni a máme zlomené srdce,“ píše skupina.


Osud této snůšky vajec je nyní pravděpodobně odsouzen k záhubě, protože sokoli se v inkubaci střídají, samec přebírá inkubaci, aby se samice mohla vydat na lov.
V posledních dnech byli Annie i Grinnell viděni, jak odrážejí mladé vetřelce, kteří přišli zkontrolovat hnízdo, a to se v posledních měsících stávalo docela často.
Zdroj: sfist.com, Cal Falcons