Hnízdo orlů bělobřichých se nachází v Austrálii v přírodní rezervaci Newington v Sydney.
Společnost EagleCAM byla založena v roce 2009 od té doby vysílá živě přenos z hnízda.
Program EagleCAM byl založen a financován malou skupinou dobrovolníků, kteří nadále vyvíjejí a provozují technologii, která přenáší orly bělobřiché na obrazovku. Videorekordéry s vysokým rozlišením poskytují velmi dobrý detailní pohled na všechny akce na hnízdě. BirdLife Australia poskytuje lidem příležitost pozorovat ptáky v jejich přirozeném prostředí.
V Sydney Olympic Park Sea-Eagles mají orli mírné zřetelné rozdíly. Ty nejsou snadno vidět
a mohou se měnit světlem a úhlem pohledu. Samička Lady má na pravé straně křídla výrazný strakatý vzor. Samec Dad tyto znaky nemá. Samice je větší než samec.

Orel bělobřichý

Orel bělobřichý žije v jihovýchodní Asii v oblasti od Indie a Srí Lanky až k Austrálii.Vyhledává pobřežní vody, řeky, jezera, vodní nádrže. Délka těla je 70 – 90 cm, hmotnost 2,5 – 4,2 kg. Samice jsou větší než samci.
Jejich mohutná křídla s rozpětím až 2 m jsou lehce tvarovaná do V. V jeho jídelníčku nalezneme ryby, vodní ptáky, želvy i mořské hady, které loví přímo z hladiny a jen výjimečně se výrazněji namočí. Také pojídá mršiny a napadá menší ptáky, které donutí upustit kořist. Hnízdí v blízkosti vody, kde si na stromech staví velké hnízdo.

První vajíčko sezóny 2020 samička položila 19. června , druhé vajíčko  21. června.

Líhnutí mláďat očekáváme koncem července.


Online přenos z hnízda

Orel bělobřichý – webkamera

Videozáznamy:

19.6 Samička Lady položila první vajíčko

21.6 Druhé vajíčko

 

Zdfroj: Eaglecam, EditP