Sezóna 2022-2023 je jedenáctá sezóna, kdy Dick Pritchett Real Estate poskytuje živý pohled na orlí hnízdo ve městě Fort Myers v jihozápadě Floridě. V této sezoně opět zachytí všechny akce pomocí kamer, které streamují živé video 24/7.

Společnost SWFEC spolupracuje s představiteli volně žijících živočichů a místními biology, aby zajistila bezpečnost orlů. Zásah do hnízda je možný pouze s povolením federálních úřadů. Stream ukazuje matku přírodu v její skutečné podobě a některý obsah nemusí být vhodný pro všechny diváky.

Hasrriet a M15 tvrdě pracovali na přestavbě svého hnízda od nuly poté, co ho zničil hurikán Ian a nyní zakládají novou rodinu v tomto čerstvě postaveném hnízdě
Harriet snesla první vajíčko dne 29.11.2022 v 18:09. Druhé vajíčko snesla 2.12.2022 v čase 20:09:53.
Nyní budou po dobu 35-38 dní vajíčka inkubovat. První mládě očekáváme po Novém roce kolem 4.1.2023.

Online přenos z hnízda:

Orlí hnízdo Harriet a M15 – webkamera

Videozáznamy:

První vajíčko jedenácté sezóny

M15 poprvé vidí nové vejce a ujímá se inkubace

Harriet položila druhé vejce

M vidí poprvé druhé vajíčko, M načechrá hnízdní materiál kolem vajec a poté se usadí, aby je inkuboval.

M15 vstává od svých inkubačních povinností, aby si dal pauzu a my máme velký zoom na vajíčka!

Harriet & M15 jsou zkušení orlí rodiče, kteří spolupracují na načasování inkubačních přestávek. Jsou vzájemně synchronizováni a oba sdílejí inkubační povinnosti rovným dílem, s výjimkou Harriet, která má noční směnu jako většina orlích samic. Uvidíte, jak oba převalují vajíčka o půl až čtvrt otáčky každou hodinu až dvě hodiny, aby zabránili přilepení žloutku ke stranám skořápky a umožnili vývoj embrya.

Pár výrů virginských se usadil v N2 (hnízdo 2) na West Pasture a znovu se zaměřuje na M15, zatímco sedí a spí na větvi v podkroví. Sova udeří M15 a srazí ho z podkroví a pak odletí doprava, zatímco M spadne, ale vybere pád a odletí doleva. O minutu později se M vrací na strom a je v pořádku. Nejsou na něm vidět žádná zranění.

Zdroj: dickpritchettrealestate.com, videozáznamy Lady Hawk