Hnízdo orlů bělohlavých West End se nachází se na ostrově Santa Catalina, je monitorované od roku 2005. Od roku 2006 se zde vystřídali 3 hnízdící páry orlů bělohlavých.
Normanské ostrovy Catalina CA jsou součástí projektu obnovy IWS Institute for Wildlife Studies.

Přenos z hnízda orlů bělohlavých West End Bald Eagle Cam je umožněn prostřednictvím vzdělávacího partnerství mezi Institutem pro studium divoké zvěře, Montrose Settlements Program, Santa Catalina Island Conservancy a Explore.org. Cílem Institutu pro studium divoké zvěře je shromažďovat výzkum a údaje potřebné k záchraně a ochraně populací zvířat a zachování světové biodiverzity.
V Kalifornii spolupracuje Institut pro studium divoké zvěře se službou National Park Channel Islands, aby studovala a chránila jedinečné ekosystémy na ostrovech u pobřeží jižní Kalifornie.

Sezóna 2022
Dospělý samec A-61 (aka Akecheta) se vylíhl v hnízdě Los Pinos na ostrově Santa Cruz v roce 2016. Má stříbrný kroužek na levé noze a oranžový kroužek na pravé noze. Na křídlech má modré tagy s číslem 61. Dospělá samice K-91 (aka Thunder) se vylíhla v hnízdě Two Harbors na ostrově Catalina v roce 2009. Na levé noze má stříbrný kroužek.
První vejce samička snesla 29. ledna v 17:00 hodin. Předpokládané vylíhnutí 7. března.
Druhé vejce 1. února v 16:40. Předpokládané vylíhnutí 8. března.
Třetí vejce sneseno 6. února v 8:36 hodin. Předpokládané vylíhnutí 12. března.
V roce 2021 a 2020 orlí pár nedokázal uchránit vejce před útoky krkavců, kteří vejce zničili. Doufáme, že se ze ztrát poučili a v letošním roce se jim podaří odchovat první společná mláďata.

Online přenos z hnízda:

Orel bělohlavý – hnízdo na skále živě

Videozáznamy:

První vajíčko sezóny 2022Druhé vajíčko

Třetí vajíčko

Zdroj: Institute for Wildlife Studies , videozáznamy Lady Hawk