Hnízdo orlů bělohlavých se nachází v Minnesotě. Společnost DNR vysílá online přenos z hnízda již jedenáctou sezónu.
Program Nongame Wildlife pomáhá chránit tisíce druhů volně žijících živočichů v Minnesotě. Kromě ochranářské práce se také zapojuje do osvěty a vzdělávání, aby se obyvatelé Minnesoty mohli dozvědět více o své divoké přírodě. EagleCam je jedním z nejlepších nástrojů, jak přiblížit divokou přírodu všem.

Toto je živý přenos z hnízda divokých orlů bělohlavých žijících v přírodě. Dochází k přirozeným bojům a některé krmení nebo jiné chování volně žijících ptáků může být obtížné sledovat. Při sledování této kamery buďte prosím opatrní.

20. ledna 2023 – Výměna mikrofonu
Na hnízdě byl vyměněn mikrofon. Mikrofon funguje dobře bez cvakání! Nalaďte se, abyste slyšeli zvuky území orlího páru. Uslyšíte hluk dopravy, přirozené zvuky ptáků a zvířat v této oblasti a doufejme, že v blízké budoucnosti i orlích mláďat!
Hnízdní pár orlů připravoval několik týdnů hnízdo ke snůšce vajec. Přinášeli do hnízda traviny a listí. Samice trávila více času v hnízdě a samec jí do hnízda nosil potravu. To jsou známky toho, že se blíží vajíčko. Průměrná doba mezi snůškou je 63 hodin (mezi 2-3 dny). Kolik vajíček Nancy letos snese? Obvykle snáší 3 vajíčka.
Samička Nancy minulou sezónu ztratila partnera, společnost měla podezření, že podlehl HPAI (vysoce patogenní ptačí chřipka), ale nikdy se to nepotvrdilo. Přes léto začal teritorium navštěvovat další samec, samička ho přijala a účastníky fóra byl pojmenován Beau.

Sezóna 2023

První vejce samička Nancy snesla 15. února kolem 12:30. Druhé vajíčko 18. února v 11:50.

Online přenos z hnízda:

Orel bělohlavý webkamera v MinnesotěVideozáznamy

První vajíčkoNancy snesla druhé vajíčko

Zdroj: Minnesota Nongame DNR Eagles, videozáznamy Lady Hawk