Hnízdo orlů výrů virginských se nachází z Kansas. Výři přebrali hnízdo po orlech bělohlavých na farmě farmáře Dereka v roce 2021.

Pár výrů virginských Bonnie a Clyde, v roce 2021 vychoval 2 mláďata, která zdárně opustila hnízdo.
V roce 2022 Bonie snesla jen jedno vejce 16. února, které po čase opustila. Opuštěné vejce našel na hnízdě mýval, který ho snědl.
První vajíčko sezóny 2023 snesla Bonie 31. ledna.

Výr virginský

Výr virginský je statný a velký pták. Obývá severní, střední i Jižní Ameriku. Je to velice přizpůsobivý pták s velkým rozsahem rozšíření. Samice jsou o něco větší než samci. Dospělé sovy mají velké ušní chvostky, rudohnědou tvář a bílou skvrnu na hrdle. Vrchní část těla je kropenatá, spodek těla tvoří žlutohnědé svislé vlnkování. Ušní „chvostky“ tvoří pouze pera a nijak nesouvisí se sluchovým ústrojím. Mají skvělý sluch, který jim umožňuje nalézt přesné umístění jejich kořisti.
Období páření se liší spolu s areálem rozšíření, může začínat už v lednu a únoru. Páry většinou využívají opuštěných hnízd od jiných druhů ptáků, někdy hnízdí v dutinách či na skalních útesech.
Samice snese nejčastěji bílá 2-3 vejce, je-li dostatek potravy tak i 6, oba rodiče na nich sedí zhruba 35 dní.

Online přenos z hnízda:

Výr virginský – hnízdo orlů bělohlavých v Kansas

Videozáznamy:

Sameček Clyde přináší 3 potravinové dárky pro Bonnie; Bonnie zůstává přes noc v hnízděBonnie snáší své první vejce roku 2023!

Káně rudoocasá útočí na samičku, když inkubuje vajíčko

Zdroj: Farmer Derek, videozáznamy Androcat