Zdravím vás, tentokrát už po dovolené. Kdo mě sleduje na IG, ví, že se to tam poslední dny spíše zelenalo. Mohly za to řeky Slovinska a jejich koryta. Vyrazili jsme do slovinských hor – Julských Alp, do Triglavského národního parku, k jezeru Bohinj.

Nebudu podrobně rozebírat jednotlivé destinace, ale zaznamenám si tu alespoň body, jaká dovolená byla, jaká místa jsme navštívili. Mám totiž dost silnou tendenci to zapomínat:-). I tak to bude pro někoho možná moc dlouhé.

Bydleli jsme kousek od jezera Bohinj v malém apartmánu. Ubytování bylo hodně malé, až nám to místy vadilo, i když jsme tam trávili co nejméně času. Výhodou byla jeho pozice – kousek od obchodu, turistického centra i samotného jezera, a hlavně u výborné restaurace – burgrárny:-).

u jezera první den po příjezdu
700 let starý kostel
o jezeru tu ještě řeč bude

Nacestovali jsme dost kilometrů, projeli asi milion serpentin a zatáček a já nafotila asi milion fotek.

První den jsme vyrazili na planinu Soriška, kde jsme po svých vyšli sjezdovku k válečné pevnosti. Na Barču to bylo trochu příliš, ale dala to.

lanovka funguje tady jen o víkendu, my si to vyšlápli po svých
1549 m.n.m.

Velkým lákadlem byla řeka Soča a její koryto. Na tu jsem se moc těšila. První setkání mě, upřímně, trochu zklamalo, protože jsme nenašli taková místa, jaká jsem očekávala: schůdnou trasu podél řeky. Místy byla ukrytá hluboko v soutěsce, místy špatně přístupná, ale i tak jsme si své místo našli.

přes Soču jsme šli i po tomto mostu, je fakt, že po něm chodilo dost lidí, ale tak nějak jsem mu místy moc nevěřila:-)

Děti a manžel se v ní vykoupali. Ta řeka mívá 11 stupňů!!! Pravda, měli neopreny, ale i tak! Já ji jen přebrodila. Představte si moment, kdy vás nohy bolí, jako byste v nich cítili žiletky. Takový pocit to je:-).

místo, kde se děti koupaly

Je to krasavice a jak už tušíte, došlo i k druhému setkání. O tom zase jindy.

Hezký den.