Další týden… nevím jak u vás, ale tady momentálně řádí solidní vichr. Vítr mi nahání strach… už dávno vím, že strach je nejhorší emoce. A já se dost bojím. Respektive se obávám. Bojím se zla ve všech podobách a ze všeho nejvíc se bojím se nebát. Ale pracuju na tom, krok za krokem.

Někdy se s nejkou předháníme, která z nás je větší smolařka. Mám v sobě nějaký nezdolný element, který mi nedovolí se tomu poddat. A ač mám každou chvíli pocit, že teď už fakt spadnu a nezvednu se, vždycky nějak záhadně udržím hlavu vzhůru a zase zabojuju. Jenomže už mě to moc nebaví. Nebaví mě ani padat ani bojovat. Jsem už unavená… a asi postrádám smysl. A taky o všem moc přemýšlím. Ačkoliv mě život naučil věci přijímat a přijímat je s pokorou.

Pochopila jsem už, že nadhled je někdy důležitý a taky je důležité se z toho všeho nepo…bláznit.

Někdy si říkám, že můj život by byl na solidní román… vícedílný… ale po druhém dílu už by si čtenář řekl možná cosi ve smyslu: tak to už trochu přeháníš, Vladimíre…. takže to asi radši ani psát nezačnu 🙂

Pozoruju okolní svět  z toho svého vnitřního a někdy se nestačím divit… a říkám si,  jak mám Berťulku vypravit do života… Jak žijeme a kde to žijeme. Samá póza, efetky, rádobyosvícenost, negace…. postrádám upřímnost pořád víc…. Bojíme se být sami sebou, protože, co by tomu řekli ostatní. Ti ostatní, kterým chybí tolerance. Kteří káží vodu a pijí víno.

Ani nevím, zda má smysl psát něco víc… asi je to tím, že končí rok, a my rozjímáme, hodnotíme…. malujeme si pomyslnou dělící čáru, doufáme, že zlé necháme v končícím roce a v tom příštím, že bude jen líp.  Úplně stejně jsem uvažovala vloni touhle dobou… chystali jsme se na Vánoce, doufali, že všechny nemoci a bolesti zůstanou a nový rok přinese zdraví a štěstí… já jsem plánovala otevření vysněného eshopu. A zatím mě čekal nejhorší rok mého života.

A vím přesně proč to píšu teď, ačkoliv ještě tenhle rok nekončí. Protože ač je každý začátek, či prostředek jakkoliv těžký, konec dobrý, všechno dobré.

A tak přeju nám i vám ten nejkrásnější konec letošního roku.

Vaše Zuza

 

The post Step by step appeared first on Iconioo.cz.