Štítek: sklo
Do sbírky

Na wishlistu ubyla jedna položka, poháry z mé milované kolekce Ultima Thule od finské značky Iittala. O mé vášni ke sklu a porcelánu už jistě víte, o této konkrétní kolekci jsem se celkem podrobně rozepsala TADY
Charismatický designér Tapio Wirkkala měl úzký vztah k přírodě a mě nepřestává fascinovat, jak dokázal řemeslně ztvárnit organické motivy. Já si všech těch přírodních vzorů a detailů všímám čím dál tím víc.
Na tyhle sklenice můžu koukat celé hodiny. Koupila jsem je v eshopu Terve.cz a majitelům jsem vděčná za příjemný zákaznický servis a pomoc při shánění tehdy nedostupných kousků.
Doufám, že vám fotky navodí příjemnou jarní náladu:).

 

 

 

L.
Přečtěte si více

Jiskřivé

Lesní motivy jsou mé oblíbené. A máme je i na vánočním stromečku. Skřítci, sovy, ptáčci, houby, žaludy, šišky…chybí snad jen veverka, ale věřím, že tu nejkrásnější také jednou objevím:).
Loni jsem přidala pár červených ozdob, letos z krabic vytáhnu hlavně ty bílé, stříbrné, béžové a zlaté. 
S menší obměnou skladby jsou to ale vždy ty naše skleněné, povětšinou české ozdoby. Z Jablonce nad Nisou, ze Dvora Králové nad Labem, ale i od těch nejmenších výrobců (například rampouchy z Fleru). Každý rok nějakou přikoupím, většinou na adventních trzích. Mám ale i pár německých zn. Drescher, případně belgické Goodwill. Ty z dětství najdu ještě u maminky, ale po pádu stromečku jich zbylo jen pár. Snažíme se ty starožitné alespoň obměnit, když čas od času objevíme nějakou novodobou kopii (například košík s hroznovým vínem apod.). A co udělá největší radost? Ozdoba darovaná. Na toho člověka si pokaždé tak hezky vzpomenete, když ozdobu berete do ruky a věšíte. 
Světýlka máme tato, už loni jste se na ně totiž hodně ptali. Vypadají úžasně a moc je doporučuji!
A co mi chybí? Možná ještě ta pravá špička/hvězda. Ale to nespěchá. Ta si mě bude muset získat. 

Ačkoli mám ráda ten jiskřivý stromeček, moc se mi líbí i ty prosté, s perníčky a slámovými ozdobami. Vždycky tak trochu záleží na tom, v jakém stylu je ten domov zařízen – u nás je to prostě moderna.

Máte nějakou oblíbenou ozdobu? A máte s nimi spojenou nějakou příhodu? Já si vždycky vzpomenu, jak mě pradědeček/fotograf nastavoval u vánočního stromečku na portrét a musela jsem ukazovat na kouličku a jako by ji brát do ruky:). Tím si prošly všechny ženy z naší rodiny:-D.

L.
Přečtěte si více
načítání