Tančící dům je už téměř 30 let nedílnou součástí Prahy. Tento jedinečný dům nalezneme na pravém břehu Vltavy na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí. V budově najdeme galerii, hotel, kancelářské prostory, luxusní restauraci i skleněný bar, z jehož vyhlídkové terasy je krásný 360° výhled do okolí.

Historie

Tančící dům byl navržen architekty Vladem Milunićem a Frankem O. Gehrym. Návrh byl inspirován podle slavného tanečního páru Freda Astaira a Ginger Rogersové. Freda a Ginger připomínají 2 nárožní věže, přičemž tanečnici Ginger reprezentuje skleněná věž, zatím co tanečníka Freda věž zděná. Na nábřeží původně stával činžovní dům. Ten byl ale za války zničen, když si americké letectvo spletlo Prahu s Drážďany. Až do 90. let nebylo jasné, co se na původním místě postaví. Myšlenku obnovil právě Vlado Milunić společně s Václavem Havlem. Už v prvním námětu V. Milunić počítal s tím, že by se budova měla vyklánět nad křižovatku – jako symbol, že se česká společnost dala po totalitní strnulosti opět do pohybu. Stavba začala roku 1994 a dům byl dokončen roku 1996. V tomtéž roce získal i prestižní ocenění amerického časopisu Times za design roku. Sloh či styl ve kterém byl Tančící dům postaven se nazývá Dekonstruktivismus.
Tančící dům Praha

Galerie Tančící dům – výstava

Tančící dům pravidelně pořádá výstavy v jeho galerii. Právě probíhající výstavy v tančícím domě naleznete na stránkách Galerie Tančící dům. V Tančícím domě se pořádají výstavy umělců, malířů, fotografů, ale i dobové „retro“ výstavy. Vstupné na jednotlivé výstavy se liší. Galerie má otevřeno denně od 9 do 20 hodin.

Tančící dům – vyhlídka

Pokud Vás láká vyhlídka z nejvyššího patra tančícího domu navštivte Glass bar – skleněný bar v nejvyšším patře Tančícího domu.

Glass Bar

Glass bar je prosklený bar s překrásnou střešní vyhlídkou na Pražský hrad, Vltavu i Národní divadlo. Zajděte si na skleničku a užijte si jedinečný výhled. Glass bar má otevřeno každý den od 9.00 do 23.00. Nápojový lístek i více informací o aktuálních akcích najdete na stránkách Glass baru.

Restaurace Tančící dům – Ginger a Fred

V sedmém patře Tančícího domů se nachází luxusní restaurace Ginger a Fred. Speciality šéfkuchaře si tu vychutnáte ve stylovém interiéru společně s jedinečným výhledem. Menu i kontakt najdete na stánkách Ginger & Fred. Restaurace spolupracuje s lokálními dodavateli. Parkování Hosté restaurace mohou 3 hodiny zdarma parkovat v podzemních garážích na ulici Václavská. Při výjezdu je nutné prokázat se účtenkou.

Tančící dům – ubytování

Dopřejte si jedinečný zážitek a ubytujte se přímo v tančícím domě. Dancing House Hotel nabízí luxusní interiér i vybavení pokojů. Hotel pravidelně získává vysoká hodnocení od svých hostů.

Ubytování v centru Prahy

Pokud hledáte ubytování samotném centru Prahy, můžeme doporučit tyto apartmány ve skvělé lokalitě s výborným hodnocením. Levnou variantou potom může být hostel The Republic Garden. Rovněž se nachází v dobré lokalitě a má i dobrá hodnocení.
Tančící dům Praha

Jak se tam dostat?

Tančícím dům se nachází na Jiráskově náměstí v Praze, pouhých 220 m od nejbližšího vstupu do metra.

Metro k Tančícímu domu

Nejblíže tančícímu domu zastavuje linka B (žluté metro), stanice Karlovo náměstí. Odtud jsou to na Jiráskovo náměstí 3 minuty (220 m). Spojení můžete vyhledat na stránkách DPP.

Tramvaj, autobus k Tančícímu domu

Nejbližší zastávka Tančícímu domu je Jiráskovo náměstí. Dostanete se sem tramvajemi: 5, 7, 17 nebo autobusem 176, případně nočními spoji 904, 907, 908, 910. Adresa: Jiráskovo nám. 1981/6, 120 00 Nové Město, Praha