V dnešním článku mám pro vás další recenzi novějších produktů značky theBalm. Na pěnový makeup Even Steven jste se mě už hodně ptali na Instagramu a stejně tak i na stíny v tužce Batter Up, takže doufám, že vás dnešní recenze uspokojí a dozvíte se v ní vše, co potřebujete o produktech vědět. 🙂 Takže jdeme rovnou na to!

Makeup Even Steven (seženete tady) je podle oficiálního popisu pěnový makeup, kterého stačí opravdu jen malé množství a zároveň dá pleti dostatečné krytí a přirozený vzhled. Krycí schopnost makeupu je rozhodně slušná, řekla bych vyšší střední. S vrstvením bych byla opatrná, právě kvůli textuře makeupu. Navrstvit se dá, ale při velkém množství už na pleti začíná být vidět, což je běžné u hutných krémových makeupů s nadýchanou texturou a neberu to tedy jako vyloženě vadu. Krytí je navíc pro moje potřeby dostatečné a tak není nutné zbytečně vrstvit.

Makeup jsem testovala důkladně, vzhledem k teplotám, které venku během letních měsíců panovaly. 🙂 Mohu tedy říct, že si makeup vedl slušně. Není vyloženě extrémně dlouhodržící, což ani netvrdí, nicméně i tak mi vydržel ve třicetistupňovém vedru na pleti poměrně dobře. Nebyl to celý den, ale zhruba šest hodin vypadal dobře i bez báze, pak už bylo nutné ho upravit a s bází na pleti vypadal slušně tak sedm, osm hodin. Finiš je moc pěkný, pokud na sebe tedy nekoukáte z pěti centimetrů :), ale jako vyloženě přirozený bych ho nenazvala. Po zapudrování je sametově matný a co mě příjemně překvapilo je, že zbytečně nezvýrazňoval během dne suchá místa a šupinky okolo hojících se pupínků.

thebalm even steven makeup recenze
Bez pore filling báze (MUFE Step 1, Benefit Porefessional, Smashbox Photofinish…) se Even Steven mírně usazuje do pórů a linek, s bází tenhle problém v podstatě zmizí. Díky horkému počasí a mé smíšené pleti jsem si také všimla usazování do linek během nanášení makeupu, po zapudrování už bylo vše v pořádku a během dne zůstával makeup tak, jak jsem ho nanesla a zapudrovala. (Jak pudruji makeup, aby dlouho vydržel se dočtete tady.) Překvapilo mě, že makeup ani v pořádném vedru nezačal vypadat cakey, s čím jako majitelka smíšené pleti mívám problém a to hlavně v oblasti nosu, čela a brady. S normální a suchou pletí si makeup bude rozumět možná ještě o něco lépe, naopak si nejsem jistá, jak bude sedět pleti hodně mastné.

Odstín mám Light/Medium a seděl mi, dokud jsem měla jen lehké opálení. Po několika dnech na koupališti už bych rozhodně snesla tmavší odstín Medium – a to rozhodně nejsem vyloženě snědá, jen se dobře opaluji. 🙂 Pokud jste tedy po prázdninách opáleni hodně, rozhodně bych volila tmavší variantu, protože ke konci léta už jsem musela hodně kouzlit s bronzerem. 🙂 Light/Medium má neutrální, až trochu růžový podtón a pokud jste opravdu výrazně žluté, budete, stejně jako já, potřebovat dostatek žlutého sypkého pudru. 🙂 Výběr odstínů a podtónů by ale rozhodně mohl být větší a za to dávám body dolů, ačkoliv jinak jsem s výkonem makeupu spokojená. Cenově je někde mezi drogerií a parfumerií a stejně tak bych ho i hodnotila výkonem. Makeupy z drogerie mi nedrží na pleti ani pár hodin ve slušném stavu, což se nedá omluvit ani jejich nízkou cenou, naopak v parfumerii jistě najdete lepší kousky, ale za trojnásobnou cenu. Za mě je tedy makeup Even Steven, v poměru ceny a výkonu dobrou volbou. Hlavně tedy pro pleť smíšenou až suchou.

thebalm even steven makeup light/medium
the balm even steven light/medium recenze
the balm even steven recenze makeup
nahoře: MAC NC25
dole: theBalm Even Stevn light/medium
 
Stíny v tužce Batter Up (seženete tady) jsou pro mě velkým objevem a příjemným překvapením. Ať už jsem je používala s bází, nebo bez ní, vydržely mi na očích celý den a velmi dobře si poradily i s teplem a vlhkostí. Dokonce si troufnu tvrdit, že konkurují i výrazně dražším značkám. Jak už nejspíš víte, dávám bázi pod stíny vždy, kvůli mastnějším víčkům, i mým hooded eyes. 🙂 Překvapilo mě, že během testování, kdy jsem na jedno víčko dala bázi a na druhé ne, se stíny chovaly velmi podobně a rozdíl mezi nimi byl i po celém dni minimálně.

Nevšimla jsem si výrazného slévání ani ve třiceti stupních (s bází) a to se rozhodně počítá. 🙂 Pokud máte víčka suchá, nebo stíny budete nosit v chladnějším počasí, nejspíš nebudete potřebovat bázi vůbec, nebo vám jako báze pod oční stíny poslouží právě stíny v tužce.

stíny v tužce the balm batter up pinch hitter
stíny v tužce the balm batter up moonshot

Dostala jsem na testování dva odstíny a oba jsou krémové, hezky pigmentované, dobře se rozmazávají, nedělají fleky a nezasychají hned, takže budete mít čas je pořádně rozmazat do ztracena, což oceníte zejména u tmavších odstínů, třeba při základu na kouřovky. 🙂 Jakmile stíny zaschnou, drží a pak už je samozřejmě rozmazávat nejde. Pokud máte produkty tohoto typu rádi, rozhodně doporučuji vyzkoušet! Já mám dva odstíny z celkových osmi – Moonshot, což je perleťová růžová, ideální jak na celé víčko, tak na projasnění vnitřního koutku a odstín Pinch Hitter, tmavší jemně metalická fialová. Osobně asi nemám vůbec nic, co bych jim vytkla. Pokud sháníte barevnou bázi pod líčení, nebo máte rádi stíny v tužce pro jejich rychlou aplikaci, tyhle vás budou bavit.

O tekutých rtěnkách theBalm už jsem psala několikrát, Meet Matt(e) Hughes patří k jedněm z mých nejoblíbenějších. V současné době bych je zařadila na pomyslné druhé místo za Kat Von D tekuté matné rtěnky a před Too Faced Melted Matte. Mají velmi lehkou konzistenci a přesto jsou pěkně pigmentované. Vůně je jemná vanilkovo mátová a i na rtech je máta mírně cítit. Vysušují jen velmi málo a celkově jsou na mých rtech opravdu pohodlné. Na úkor pohodlí jde samozřejmě výdrž, oběd nebo večeři sice nepřežijí v dokonalém stavu, ze středu rtů trochu zmizí, ale několik hodin dají s klidem. Šest hodin s lehkou svačinou a občasným napitím. Psala jsem o nich už třeba tady. Stejně jako minulý podzim je můžete zakoupit v roztomilé sadě miniatur, kde můžete vyzkoušet všechny odstíny i texturu rtěnek, před koupí plného balení konkrétního odstínu – eshop. Za mě jedny z nejlepších tekutých rtěnek, s perfektně vybalancovaným komfortem a výdrží.

thebalm tekuté rtěnky swatche
tekuté rtěnky thebalm meet matte hughes

Nové odstíny:
Faithful – střední fialový odstín, neutrální
Charismatic – střední hnědá nude, neutrální až teplá
Brilliant – neutrální střední růžová
Affectionate – střední mauve/fialová, studený odstín
Relliable – tmavší hnědá s teplým podtónem
Romantic – tmavší červená s kapkou fialové

Určitě mi dejte vědět, jak zaujaly novinky theBalm vás a co celkově na tuhle značku říkáte. Přijde mi totiž, že se o theBalm mluví mnohem méně, než si značka zaslouží. 🙂 Kromě toho, že mi sedí většina produktů, je mi značka sympatická i svým konceptem, originalitou i cenovou politikou. Jak na to koukáte vy? 🙂 L.