Někdo dokáže strávit hodiny na facebooku nebo youtube, já poslední dobou dokážu dlouho do noci prokrastinovat na pinterestu.
Včera mi volala paní z naší knihovny, že se uvolnilo místo na kurzu mozaikování. A tak jsem se do půl druhé do rána prostě musela inspirovat.
Stejně jako u patchworku mám s mozaikou problém v tom, že se mi úplně nelíbí to, co si u nás lidé pod pojmem mozaika představí. A nebo možná mám jen já divnou představu o mozaice..
Asi vás teď trochu zavalím obrázky, ale nějak si to moje včerejší pátrání nemůžu nechat pro sebe. Třeba vás budu taky k nějaké mozaice inspirovat..

Co se týká obrazů, nejvíc se mi asi líbí, když jsou vzory vytvářeny jen jednou barvou kachliček.

I barevné obrazy se mi líbí, nejvíce ale také ty, kde jsou větší plochy poskládány ze spousty kachliček jedné barvy.

Ze strakatějších mě dostaly mapy..
Nebo stromy, ty já můžu asi vždycky. Navíc v šedošedé. A s barevným detailem.
A podobnou řeku jsem si včera vysnila na parapet ve své pracovně – někdy „až budu mít čas“ 🙂
Co se týká interiéru, líbí se mi mozaiky hodně v koupelnách, kde je všechno ostatní už bílé..

Mozaikové stolky mě nejvíce zaujaly (nečekaně:) opět ty z jedné barvy kachliček..
.. nebo ty s velkými geometrickými vzory.
S květináčky mám trochu problém. Vzhledem k tomu, že to byl jeden z tipů, který bych si na tříhodinovém kurzu pravděpodobně stihla vyrobit, hledala jsem opravdu pečlivě. Asi jediný, který se mi líbil, byl tento:
Zaujaly mě i mozaiková čísla popisná – že by další věc na seznamu „až někdy“? Ideální je prý lepit je na plech.
Možná na kurzu zkusím zrcadlo (stále nemáme zrcadla nad umyvadly na záchodě). Nevím, jestli s jednobarevnou mozaikou lektorku trochu nepřekvapím. Navíc bude tmavě šedá nebo bílá..
A talířky mého srdce:

Vůbec jsem netušila, že jsou celkem v kurzu tyto mozaikové koule do zahrad. Některé vzory mě dost vyděsily, ale tuhle prostřední si možná i umím na zahradě představit.
A (skoro) na závěr, něco z architektury. Marocké umění, které mi připomnělo naší svatební cestu (a pro mě úžasná kombinace barev)..

.. a kousek dlažby kdovíodkud. Zase ty vzory z bílých kousků.

Holky teď hrozně vždycky zajímá kam jdu a co tam budu dělat (ne, že bych chodila nějak často, bohužel:)), tak jsem jim našla i nějaké tipy na domácí tvoření. Pro začátečníky a pididěti z papíru a vystřiženého papírového talířku – zkusím nastříhat různovzorované origami papíry, kterých si složku už spoustu let syslím. 

A pak mozaiky z nastříhaných  polystyrenových (?) podložek pod masem vysterilizovaných v myčce a nabarvených akrylovými barvami. To bude i 3D a myslímže by to mohlo chytnout i Klárku, kterou už jen tak nějaké „dětské“ vyrábění nebere.
Všechny odkazy na použitá díla najdete na mém pinterestu tady.
Nedělám si velké naděje, že moje mozaikování na dlouhou dobu neskončí jedním miniprojektem na kurzu, ale jako relaxace bylo včerejší pinterestování skvělé.