Dnes bych se s Vámi chtěla podělit o několik tipů a rad na téma Instagram (= mobilní aplikace sloužící ke sdílení fotografií s ostatními uživateli internetu, s možností jejich komentování a „lajkování“).

Ať už jste ostřílený nadšenec do Instagramu, nebo teprve začínáte, následujících 10 bodů Vám pomůže ke zkvalitnění a zpopularizování Vašeho profilu. Hned první jmenovaný bod si vezměte obzvláště k srdci. Pokud tento nedodržíte, veškeré další snažení padne vniveč.

Zdroj – Můj Insta @stepanka_t


1) Stěžejní a nezbytný bod č. 1 – Zveřejňujte pouze kvalitní fotografie: ostré, dostatečně veliké a se zajímavým obsahem. „Jak se naučit fotit“ bude tématem některého z dalších článků. Pro začátek doporučuji například toto video z Youtube. ?

2) Kadence s jakou přidáváte nové fotografie by neměla být ani příliš vysoká, ani nízká. Najděte si zlatý střed, který Vám bude vyhovovat. Například já automaticky mažu kohokoli, kdo přidá jednou týdně rychle za sebou naráz 5 skoro stejných fotek. Takové chování v kombinaci s hashtagy typu #like4like působí velmi zoufale. Na druhou stranu počítejte s tím, že bez použití hashtagů a aktivního přístupu si cestu na váš profil najde minimum uživatelů. Snažte se tedy přidávat optimálně 1 fotografii denně, minimálně však 1 týdně s počtem okolo 10 hashtagů (= hesla s vazbou k fotografii označená znakem #, např. #breakfast).

3) Pokud jste vyfotili celou sérii povedených snímků, vyberte ke sdílení pouze jedinou (maximálně 2) nejlepší z nich.

4) Nešetřete slovy ani hashtagy. Vhodný text a emotikony pomohou zprostředkovat hlavní poselství sdíleného obrázku a vypíchnete jimi ta nejdůležitější fakta, zajímavosti a novinky z vašeho života. Není třeba se rozepisovat do několika odstavců.

5) Projevte upřímný zájem o tvorbu ostatních, například udělením laiku a komentáře. Nebojte se začít sledovat neznámé lidi. Jistě je tím potěšíte a možná tak získáte další followery.

6) Pokládejte otázky, komunikujte a udržujte si osobní vztahy. Vytvořte si kolem sebe skupinku stálých fanoušků, se kterými můžete v budoucnu spolupracovat a navzájem se obohacovat.

7) Sdílejte pouze úplné a kvalitní příspěvky, aby měli ostatní důvod se na váš profil vracet. Můžete toho docílit např. podmanivým fotografickým rukopisem, vtipnými popisky, sdílením receptů, tréningů, apod..

8) Zvolte si chytlavou přezdívku a věnujte pozornost i popisku u vašeho profilu. Charakterizujte se pár slovy, aby ostatní věděli, co vás baví a jací jste.

9) Nekopírujte. Buďte osobití a berte si z práce ostatních pouze inspiraci. Když dělají dva totéž, není to totéž. 

10) Nespadněte do stereotypu i když vás to bude bavit. Je fajn občas místo snídaně publikovat vlastní fotografii nebo snímek z přírody. Na sociálních sítích ostatní vidí jen to, co My chceme, aby viděli. Nebyla by škoda vypadat v jejich očích jako žrout asociál?

Pokud máte nějaké další poznatky, rozhodně je připište do komentářů i se svou přezdívkou, ráda se na váš profil mrknu. ?  Mě tam najdete pod přezdívkou @STEPANKA_T <<<

Dnes odpoledne odlétám na další dobrodružství a rozhodně s vámi prostřednictvím Instagramu budu ty nejlepší momentky z cest sdílet. Kam to bude? To se dozvíte brzy v InstaStories!

Děkuji za všechny vaše nádherné komentáře a zprávy, díky nimž mám stále chuť v psaní a focení pokračovat! Mějte se krásně a něco pro to udělejte,
Vaše Štěpánka ?