Hnízdo se nachází v Rumunsku a hnízdí na něm pár orlů skalních samička Lucina a sameček Caliman. Tento rok spolu hnízdí poprvé. V roce 2021 Lucina a Rarua vychovali společně jedno mládě, které bylo pojmenováno Zenit.

V letošním roce Lucina snesla 1. vejce 23. března a vejce 2 – 27. března 2023
V noci (4. května 2023) se vylíhlo první vejce 7.5 se vylíhlo druhé mládě

9. května došlo na hnízdě k nešťastné události.
Bylo vidět, jak se samička chvěje na hnízdě brzy ráno, protože po bouřce předešlý den byly velmi chladné teploty. Vstala a krmila kuřata, když se snažila vyjmout velký kus ze zobáku kuřátka č. 1 omylem ho vytáhla z hnízdní misky. Mláděti se nepodařilo dostat zpět a nakonec na hnízdě zemřelo na podchlazení. O pár hodin později Lucina vstala a zvedla mrtvé mládě a odnesla ho na stranu hnízda a nakrmila s ním mláděti č. 2.
Tyto typy nehod a tragédií se občas stávají a špatné počasí hrálo velkou roli v tom, že kuřátko podlehlo podchlazení. Lucina mládě neopustila, lámala mezi sebou a mládětem nějaké větvičky, když čekala, až se pod ní mládě vrátí, což se bohužel v tak mladém věku nedalo. Lucina musela druhé mládě držet v teple a nechtěla riskovat oba životy. Orli nezvedají mláďata zobákem a nemají instinkty, aby svá mláďata zatáhli zpět do hnízda. Orli sbírají kořist pouze zobáky, což udělala poté, co mládě zemřelo.

Online přenos z hnízda:

Orel skalní Rumunsko

Videozáznamy:

První mládě je na světěVylíhlo se druhé mládě

Náhodná smrt prvního mláděte orla skalníhoSamička krmí mládě zbytky liščího mláděte, které přinesl sameček Caliman

Zdroj: Stelian Bodnari – Wild Bucovina, videozáznamy Lady Hawk