Hnízdo West End je jedním z nejstarších hnízdních území na ostrově Catalina, první vejce zde byla položena v roce 1991. Toto hnízdo je součástí programu na obnovu orla bělohlavého, který zahájil Institut pro studium divoké zvěře v roce 1980. Hnízdo je aktivní od roku 1991 a živě vysílá od roku 2005. Od roku 2006 se zde vystřídali 3 hnízdící páry orlů bělohlavých.

Současný pár:

Samička K-91 Thunder se vylíhla v hnízdě Two Harbors na ostrově Catalina v roce 2009. Thunder převzala území na podzim roku 2013 ve věku 4 ½ let a nahradila 27. letou rezidentní samičku Wray, která hnízdila ve West Endu od roku 1991.

Sameček Akecheta A-61 se vylíhl na hnízdě Los Pinos na ostrově Santa Cruz v roce 2016. Byl kroužkován, Jeho federální kroužek je 709-03085 a číslo křídlových tagů má 61. A-61 Akecheta převzal území na podzim roku 2019 ve věku 3 ½ let a nahradil 19. letého rezidentní samečka K-01 Supermana, který hnízdil na West Endu od roku 2006.

Přenos z hnízda orlů bělohlavých West End Bald Eagle Cam je umožněn prostřednictvím vzdělávacího partnerství mezi Institutem pro studium divoké zvěře, Montrose Settlements Program, Santa Catalina Island Conservancy a Explore.org. Cílem Institutu pro studium divoké zvěře je shromažďovat výzkum a údaje potřebné k záchraně a ochraně populací zvířat a zachování světové biodiverzity.
Díky dlouhodobým studijním lokalitám po celém světě, které se zaměřují na širokou škálu druhů, pomáhá Ústav pro studium divoké zvěře lidem lépe porozumět zvířatům, se kterými sdílíme svět.

Sezóna 2021

První vejce sozóny 2021 Thunder položila 2. února. 3.února bylo vejce ztraceno v hnízdním materiálu, o dva dny později ho sameček vyhrabal a orli začali s inkubací. Druhé vajíčko Thunder položila 5. února, třetí 8.února
11.března těsně před líhnutím mláďat  Akecheta inkuboval vejce, poté vstal a odletěl z hnízda. Neexistuje žádný důvod, aby taková vajíčka orli opustili. Něco ho muselo vyplašit. Za méně než 2 minuty přiletěli krkavci do  hnízda, snědli dvě vejce a třetí vejce odnesli. Vejce se měla líhnout každým dnem a dvě vejce, která byla porušena, obsahovala živá mláďata.

Když byl dotázán na jejich opětovné hnízdění Dr. Sharpe řekl: „Orli obecně nepokládají další snůšku poté, co inkubovali snůšku po dobu delší než 2–3 týdny. Je velmi nepravděpodobné, že znovu nezahnízdí.“

Online přenos z hnízda:

Orel bělohlavý – hnízdo na skále živě

Videozáznam:

Varování!!! Videozáznam není pro slabé povahy!

Zdroj: Institute for Wildlife Studies, Lady Hawk