Během svátků jsme samozřejmě měli nutkání to cukroví trochu vychodit, jít na čerstvý vzduch, tedy my, rodiče, děti tolik ne:-). Moje sestra i taťka to mají podobně, takže jsme utvořili turistickou skupinu a cestovali společeně, než jsme zjistili, že jeden z nás je pozitivní, ale to už je pryč… Děti pak lépe štrádují, povídají si mezi sebou a nekňourají:-), to je naše taktika.

První výlet byl u mých rodičů, kousek od mého domova, tedy už bývalého, ale pro mě je to stejně “doma” a vždycky bude. Je tam nádherně, říkám to pořád a je to tak…kopce, louky, kousek hory, rybníky, potoky, studánky, je tam všechno, nedaleko i zřícenina Kumburk, náš první cíl, v podhůří Krkonoš, kousek od Nové Paky.

A ty výhledy…

Jde o zříceninu středověkého hradu ze 14. století. Byl založen rodem Markvarticů, patřil i rodu Smiřických a byl také v držení Albrechta z Valdštejna. Není divu, k Jičínu je to jen kousek:-). Jeho historie je složitější, ale nebudu vás detaily zatěžovat, snadno si je vyhledáte.

Dalším naším společným cílem bylo Hruboskalsko. Skály… to je naše. Navíc byl nádherný den, jen lidí jsme v těch místech očekávali méně, ale krásně je tam.

zámek Hrubá Skála a Trosky v pozadí

Poslední výlet, který jsme stihli, bylo Adršpašsko. To máme trochu z ruky, ale vybrali jsme skvělý čas – teď v zimě, kdy tu nebylo příliš lidí, v létě je zaplaveno Poláky i Čechy a chodíte tu v zástupu lidí, stálo za to strávit v autě o něco vće času a dojet až na Broumovsko. Při procházení skal jsme si našli prostor, kdy před námi i za námi nikdo nešel, a místy jsme si tam připadali sami:-), i když i zde lidé byli. Je to destinace, která je dost komerční, ale není divu, nádhera pískovcových skal a jejich údolí je čarovná, proto se pohybujete sice po pěkně upravených cestách, schodech, a že jich tu je /více jak 500/, ale cesta je daná a sejít z ní nesmíte. I tak jsme si to náramně užili. Oproti zimě je tu v létě možnost projet se na dolním jezírku pramicí a s komentovanou vyjížďkou, tu musíte v tomto ročním období oželet, jezírko bylo vypuštěné.

a branou do skal…
Sloní náměstí…poznat slony není vůbec složité:-)
skála Milenci
Starosta vlevo a Starostová
část Velkého vodopádu
o schody tu není nouze:-)

Vydali jsme se i kolem zatopené Pískovny. Voda byla z nějakého úhlu temně modrá, z jiného zelená. Doporučuji, krásná procházka kolem jezera cca 1,5 km.

Máme v Čechách tolik nádherných míst. Myslím, že tato doba nás přiměla o něco více je objevovat a poznávat, to vidím jako veliké plus.

Fotky jsou jen mobilové, ale i tak vás třeba přimějí někam vyrazit, protože venku je krásně v každém ročním období. Vím, je třeba na to mít i čas:-).

A děkuji, pokud jste došli až sem, příspěvek je to dlouhý, klobouk dolů.

Pěkný večer.