Dnes ukázka z dalšího malého tvoření z přírodních materiálů. Použila jsem většinu toho, co jsem našla doma nebo na zahradě a také nově zakoupené jarní rostlinky – narcisy a konvalinky a kůru. Obojí poté půjde do zahrady, kůra ne, rostlinky:-).

Dekorace 1

květináč z kůry

Kůru jsem koupila v zahradnictví. Výhodou byla její souměrnost, co se rozměrů týče, a fakt, že je hezky rovná. Určitě by ale šlo tvořit i z pravé kůry nějakého spadeného stromu. Nicméně u nás je les trochu z ruky. Narcisy jsem dala do hranatého květináče, který jsem našla v “kůlně”, kůru kolem něj připevnila drátkem. Pak už jsem jen přidala mech a drobné velikonoční ozdoby.

…teď už krásně kvete… ale nestihla jsem zatím vyfotit…

Dekorace 2

deko na prkně

Základem je kousek dřeva, prkna, který nám tu kdysi zbyl z dřeva topného. Na něj jsem si udělala jednoduché hnízdo z břízy a lýka, do něj posadila ptáčka. Konvalinky jsem obalila mechem ze zahrady a trochu toho mechu přidala i na zbylé místo, kam jsem posadila naopak zajíce, skořápky a pírka. Hotovo.

Možná ještě využiju k jedné dekoraci staré krmítko, ale do ničeho dalšího už se pouštět nechystám. Mám volnějsí týden pracovní, myslím můj profesní, zato kolem domu i v něm práce mraky, fyzicky náročné, čímž trochu hlavě odlehčím, ovšem únava fyzická už mi začíná přerůstat přes hlavu. Ranní běh mi to dnes potvrdil, neběželo se mi tak jako jindy.

Venku je nádherně, užijte/me si to.