Už je to skoro měsíc, co jsme se vydali na výlet do Lednice a Valtic. Z původně plánovaného třídenního výletu na Jižní Moravu byl nakonec jen jednodenní, ale i tak to bylo moc fajn. Vyrazili jsme ve čtvrtek a já si naivně myslela, že ve všední den v Lednici třeba nebude tolik lidí. No k minaretu jsme šli procházku v jednom houfu, ale na méně frekventovaných trasách se to celkem rozprostřelo. 


Lednický park je krásný, na procházky s kočárkem úplně ideální. Vůbec teda zahradníkům tu každodenní práci nezávidím, ale je to znát, nikde jsem nezahlédla ani kousíček plevele. 

Původně jsme si chtěli dát oběd v pizzerii v hotelu Galant v Lednici, ale bylo tam tak plno, že jsme popojeli do Valtic a udělali si tam piknik. Na náměstí tam totiž mají perfektní trávník, pěkně ve stínu a kousek od pizzerie Nonna.


Ve Valticích jsme nemohli vynechat kavárnu Zahrada. Odpoledne je tu příjemně ve stínu kostela, mají tu moc dobré kafe a dortíky. Naše dítě zase ocenilo velké pískoviště, jezdící autíčko a spoustu kamínků na cestičkách mezi záhony. Jen teda to kafe jsme si moc v klidu nevypili, ale tak to snad časem vypilujeme. :))


Prošli jsme se ještě kolem zámku a na poslední zastávku jsme popojeli ke Kolonádě na Reistně a pak už domů.

 
Vyšlo nám to nakonec hezky i s Aniččiným spánkem, kdy se dopoledne prospala v autě cestou do Lednice, potom ještě jednou v zámeckém parku a nakonec i večer v autě cestou domů, to už byla hodně unavená. Na konci září nás čeká ještě jeden výlet, tentokrát snad už delší, na Vysočinu, tak se moc těším a doufám, že nám hezky vyjde počasí a neporostou zrovna žádné zuby. :))

Kde jste byli naposledy na výletě vy? Budu moc ráda, když mi doporučíte nějaká další baby friendly místa na výlety. 

Krásné podzimní dny! Eva
//foto moje © gathermoments