Letos jsem se pustila do pro mě zcela neznámých oblastí, co se tvoření týče. Asi to bylo trochu troufalé, ale chtěla jsem to zkusit.

První oblastí bylo macramé – drhání. Nedávno jsem si objednala od Zuzky @subogatiliving macramé střapce a ty mě inspirovaly zkusit právě je. Tedy abych byla přesná, jen se pokusit a jakýs takýs střapec, protože Zuzka je královnou macramé a já se se svými výtvory přiblížit těm jejím můžu jen hodně stěží. Ale i tak uznávám, že to bylo fajn, každopádně mé maximum, protože na složitější uzlíky prostě nemám:-).

Původně jsem začala listy, které se zdály snazší. Výsledek mi připomíná listy monstery.

Také mě napadlo zkusit si udělat svoji vlastní svíčku. Rozpustit vosk, co je na tom? No nic:-). Je to fakt snadné a zvládne to každý. Do sójového vosku jsem přidala esenci skořice a v jiné várce černé orchideje, vyšlo to. Do jedné dávky jsem dala i trochu vosku zelený čaj pro barevný efekt.

Trochu klasika jsou u mě mýdla. Uznávám, že jsem tu žádná dlouho neprezentovala, protože jsem žádná dlouho nedělala. Tato jsou š černým uhlím a také s vůní skořice. Blíží se Vánoce, myslím, že se v tento čas hodí. Připravila jsem si osvědčený recept a čekala, kdy mi poštou dojdou “ingredience”. Když přišly, recept nikde. Tedy on někde bude, ale kde, to doposud netuším. Z jiné receptury vyšla mýdla trochu měkčí, ale to by nemělo ničemu vadit, jen budou asi déle zrát.

A to je ode mě vše. Sama jsem už obdržela balíček i od mé spoluúčastnice, jen ho nemám nafocený. Brzy se pochlubím.

Těším se i na vaše další výměny.