Hnízdo potáplic se nachází v oblasti jezer New Hampshire.

Výbor pro uchovávání vodního ptactva (LPC) byl založen v roce 1975 v reakci na obavy o dramaticky klesající populaci potáplic. Posláním LPC je obnovit a udržet zdravou populaci potáplic po celém New Hampshire, sledují zdraví a produktivitu populací. Hlídky kontrolují kvalitu životního prostředí. Více než 45 let zajišťuje Výbor pro zachování potáplic celostátní monitorování, výzkum, řízení a dosah na zachování potáplic a jejich stanovišť. LPC je velká síť zaměstnanců s více než 1500 členy a dobrovolníky kteří pracují na záchraně potáplic.
Od roku 2014 společnost LPC vysílá veřejnosti živé záběry hnízdících potáplic.

Sezóna 2022 – hnízdo 2

První mládě v hnízdě 2 se vylíhlo 13. července, druhé 14. července
13. července samec opustil jedno z mláďat daleko od hnízda a zmizel od poloviny odpoledne do noci. Mládě bylo ve vodě a čtyři hodiny se drželo bójky, než došlo k záchraně. Stážistka z LPC zachránila opuštěné mládě a přivezla ho zpět do hnízda.
Mládě následovalo kajak poté, co bylo umístěno zpět do vody, takže záchranářka nabrala mládě zpět a vrátila se blíže k hnízdu a znovu vypustila mládě do vody. Mládě plavalo zpět do hnízda a máma vstoupila do vody, aby byla s L1. Po několika minutách maminka vylezla zpět na hnízdo a L1 ji následovala a obě mláďata se schovala pod její křídla.

Videozáznamy

12. července se začalo líhnout první mládě

13. července se vylíhlo první mládě a druhé vajíčko se začalo líhnoutPrvní mládě jde poprvé do vody

Záchrana mláděteÚtok orla bělohlavého na samečka

Sameček bojuje s jiným samcem o teritoriumSamec se samičkou jsou viděni se svými dvěma kuřaty brzy ráno naposledy na kameře 14. července, než odplavou do oblasti, asi 800 metrů od hnízda. Tato oblast je pro potápky bezpečnější, aby mohli vychovávat své potomky a starat se o ně.

Zdroj: Loon Preservation Committee, Lady Hawk