zahradní. Mám ráda návštěvy zahradnictví nebo hobby markétů (oddělení Zahrada), ale nákupy z domova mám ještě radši. Při poslední návštěvě Hornbachu jsem si přišla jako v Lidlu před svátečním dnem. Dost dobře se totiž může stát, že přes jeden den, kdy bude Lidl zavřený, vyhladovíte nebo umřete žízní. Všechny hobby marketové uličky směřující k venkovní zahradě byly poseté regály s letničkami a zeleninovými sazenicemi. Druhá strana hobby marketu zela prázdnotou. Lidé se tlačili, nechávali vozíky i uprostřed úzké uličky (to ty regály) a díky tomu vznikaly nepochopitelné fronty.
Zdroj: Pinterest
 
Zdroj: Pinterest
Spolunakupující, kteří si spletli Hornbach s parkem a procházeli se šouravým krokem se psem na vodítku snad ani radši nebudu komentovat. Jistě, lepší varianta než nechat psa zavřeného v autě, ale ve svých skoro 34 letech skákat gumu s vaším natahovacím vodítkem v obchodě asi vážně nechci, děkuju pěkně. Proto je pro mě káva a počítač a načteným rostlinným eshopem balzám na duši. Shlédla jsem druhou sérii Ferdinandovy zahrady, projela Pinterest a do našeho to-do listu připsala pár bodů a nakoupila další rostliny. Někomu se může jevit hojné osazování při deficitu vody jako šílenství, ale ve finále je to pro zahradu to nejlepší. Mluvím o skupinových výsadbách, které si umí vytvořit své vlastní klima, půda se tolik nevysušuje a neztrácí tak rychle vlhkost. Vyzkoušeno u naší terasy, kde byl v létě jen pruh spálené trávy. Různě vysoké keře a trvalky spolu s půdokryvným mechem a floxy se o sebe dokonale starají. Naše klima se mění a my bychom měli být tou změnou, nečekat na druhé. Anglický trávník je hezký, že? Ale možná tak pro vás, na něm si včela, čmelák, motýl nepošmákne.. Plocha bez života, která stojí velké úsilí.
Zdroj: Pinteres
 
Zdroj: Pinterest
Zelená pro kvetení Moje vize je dodat zahradě ještě více květů a notnou dávku uvolněnosti. O tu se postarají vysoké trvalky a okrasné trávy. Jejich kombinace je nepřekonatelná. Když budete chvilku pozorovat jak si s nimi vítr pohrává, jak se traviny vlní a chvílemi napodobují moře, je to ten pocit klidu a souznění s přírodou, kdy víte, že to děláte správně. Hledání ideální spojení bylo trochu náročnější, ale nakonec jsem našla přesně ty rostliny, které nejsou náročné, možná je neznáte, ale na zahradě udělají velkou službu a nádherný rozkvetlý úsek na vaší zahradě.
 
Zdroj: Pinterest
 
Zdroj: Pinterest
Jestli toužíte po podobném záhonu, rozhodněte si pořiďte Třapatky, Mavuň, Nevěstin závoj, Gaury, Perowskie, Levandule, Rozchodníky, okrasné šalvěje. Záhon doplňte o okrasné trávy, moje nejzamilovanější je Kavyl péřovitý Ponytails. Ve větší skupinové výsadbě je jako zelené moře, které se vám před očima vlní a jeden by ho šel hned pohladit.
Kavyl péřovitý
Po klasických venkovských trvalkách a okrasných travinách přichází méně známé trvalky, ale neméně efektivní. Všechny uvedené už mám objednané.

Krvavec toten

 
Zdroj: Pinterest
 

Žluťucha

Mám její příbuznou, Žluťuchu orlíčkolistou, která je vysazená v úplném stínu,přesto krásně kvete. Zdroje u této uvádějí slunce-stín, u nás půjde na přímé sluníčko se zastíněním kořenů, výška 180-250 cm. Je plná krásných květů, rostlina v dospělosti vypadá spíš jako vykvetlý keř.
Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Smělek štíhlý

 
Zdroj: Pinterest
Doplněno o nižší podrost:

Krásnoočko přeslenité Bengal Tiger

 
Zdroj: Pinterest
Nekouřím, nepiju, neholduji nákupům oblečení, šperků, kosmetiky... ale ty kytky, ty si zatraceně koupím! Hezké pondělí. :)