V jednom z minulých příspěvků jsem psala o tom, čím hodlám letos naplnit adventní kalendář pro Madlu. Část dárečků bude tvořit handmade garderóba pro malé panenky. Tu Vám dneska ukážu.

Prosím, moc se mi nesmějte. Rozhodně to není něco, s čím bych šla prodávat na jarmark nebo na Fler, ale hlavně, že to splní účel. Už se totiž blíží zima a chuděry holky nemají co na sebe. Barbíně jsem upletla svetr. Na sofistikované střihy, nedej bože vzory, mě neužije. Nechce se mi proměřovat, počítat. Ruční tvorba je pro mě relax k filmu. Nesoustředím se, prostě jen jedu! Takže svetr jsou vlastně samé lichoběžníky (ubírání ok je prostě vrchol mého umu! :-D) sešité k sobě. Plus nějaký ten knoflík. K tomu jsem jí ještě uštrykovala teplou čepku a šálu. Malá Evička dostane kabát z filcu. Je tak mrňavá, že z pletení by mě v tomto případě chytl amok, takže tady jedině materiál číslo jedna, který není třeba obšívat. Střih neexistuje. Ale mám základní pojem o šití oblečení, takže jednotlivé tvary dílů jsem si naslepo vystřihla, přiložila na panenku, doupravila a pak sešila. Nic těžkého. Kabátek byl hotov dřív, než Brad Pitt stihl přijít na kloub vraždám podle Sedmi smrtelných hříchů. No, uznávám, že tohle nebyl zrovna relaxační film, příště si dám radši Nudu v Brně :-D… No a tady vidíte, jak to vypadá oblečené.
Uznávám, že jisté mouchy to má. Byl velký nerozum v případě filcového kabátku na patentky shora našívat ještě ozdobné knoflíky. Efekt sice dobrý, ale zapíná se to vskutku blbě. Co už. Nezdary se člověk učí. Ono stejně, nedělám si moc iluze o tom, kdo bude muset všecky ty panenky oblékat. Náš malý diktátor jistě nejzodpovědnější úkol na světě svěří mně. Takže si svůj hrnek hořkosti budu muset vypít moc a mockrát dokola a příště už si dám bacha! Ani to mě ovšem zřejmě v tvoření oblečků nezastaví. To víte, kdysi dávno jsem chtěla být módní návrhářkou :-D…