Nedávno jsem od kamarádky dostala překrásnou paletku Modern Renaissance od známé značky Anastasia Beverly Hills a po předchozí zkušenosti s paletkou Master Palette by Mario od stejné značky jsem se nejen velmi těšila, ale byla doslova nadšená. V dnešním článku vám tedy řeknu nejen co si o paletce myslím, ale připravila jsem si pro vás i dvě líčení, která se s paletkou dají vytvořit a která já nosím asi nejčastěji.

Jak už jsem zmiňovala v mnoha článcích, paletka Master Palette by Mario se zařadila k jedněm z mých nejoblíbenějších (článek) a to hlavně díky své zajímavé textuře stínů, která u nás v nabídce podle mě sedí. Stejnou texturu má i paletka Modern Renaissance, hodně měkkou, jemnou a krémovou. Dalo by se říct, že paletka poměrně dost práší, není to ale prášivost v pravém slova smyslu. Stejně jako jsem to vysvětlovala u matné paletky theBalm Meet Matt(e) Trimony, díky své jemnosti a měkkosti stíny při nabírání vytvářejí prášek, který ale nelétá po okolí, zůstává v měkkých kousíčcích v paletce. Není to tedy prášení v pravém slova smyslu a lépe texturu stínů ABH vysvětlit nedovedu. Krémové a měkké jsou i stíny matné, ale ty práší o něco víc suše, pokud se to tak dá říct.
O pigmentaci je asi zbytečné mluvit. Ta je právě díky měkké textuře stínů výborná a nemám problém s jedním jediným stínem z paletky. Je logické, že čím jemněji a měkce jsou stíny vytvořené a namleté, tím víc pigmentu vám ulpí na štětci a následně i na oku. Je pravda, že u paletky Master Palette by Mario jsem si na tuhle texturu musela zvyknout, po čase jsem si ji ale zamilovala a u Modern Renaissance jsem už věděla co mám očekávat a nebyla jsem zklamaná.

S texturou stínů je také spojeno opadávání stínů pod oči a ano, stíny opadávají, zejména pokud si neoklepu štětec, nebo nabírám velké množství stínu. Po oklepání štětce před aplikací už mi přijde opadávání minimální a všímám si ho jen v případě, že používám výrazné a tmavé odstíny, ani tak ale není opadávání žádná hrůza a pár smítek pod očima zvládnou v pohodě smést štětcem na pudr bez porušení makeupu. Pokud máte obecně s opadáváním jakýchkoliv stínů problémy, zkuste také třeba vyměnit štětce, pokud oklepání nestačí. Občas chce prostě jen stín jiný typ štětin (třeba syntetický místo přírodního a naopak). Nebo, což je ještě obvyklejší metoda, ličte si oči před nanášením makeupu. 🙂

ABH modern renaissance swatche
ABH modern renaissance swatche
Stínů je v paletce celkem čtrnáct a nechybí ani štěteček. Ačkoliv tyto štětce používám spíš výjimečně, zrovna ty z paletek ABH jsou s klidem a bez problémů použitelné. A když tak přemýšlím, asi jsou to ty nejlepší štětce, které jsem zatím v paletkách viděla a zkoušela. Samotné balení paletky je hezké, ale nepraktické. Studeně růžový semiš je rozkošný, ale obávám se, že bude za chvíli neuvěřitelně špinavý, zatím se ale dá v pohodě otřít. :)) Balení je pevné a obsahuje velké zrcátko a subjektivně se mi líbí jak obalem, tak poskládáním barev uvnitř, které nejsou od nejsvětlejších po tmavé, ale řazeny do logických čtverců a také na horní neutrálnější řadu a spodní teplejší.
A teď, když už jsem se dostatečně vypovídala :), se můžeme vrhnout na líčení.Podařilo se mi vyfotit dvě, jedno jednodušší, nositelnější a bez linky a jedno výraznější s linkou a umělými řasami. Snad se vám budou líbit. 🙂 Jak víte, bez výrazného líčení očí téměř nechodím ven a jsou to buď smokey eyes, nebo halo líčení a v tomto duchu jsem se držela i tentokrát, abych vám ukázala, jaké looky s paletkou nosím nejčastěji.

Na první, hodně teplé líčení jsem použila stíny:

Tempera jako základ přes celé víčko
Golden Ochre, Burnt Orange a Raw Sienna do ohybu
Realgar a Red Ochre do vnitřní třetiny víčka, do vnějšího koutku a na spodní linku
Primavera doprostřed pohyblivého víčka a do vnitřního koutku

Řasenka je Chanel Volume de Chanel
Obočí Anastasia Beverly Hills Brow Wiz Dark Brown
Obočí Korff gel na obočí 03

Na druhé, zlato fialové líčení jsem použila stíny:

Golden Ochre jako základ přes celé víčko
Buon Fresco do ohybu a nad něj
Love Letter do vnějšího koutku a vnitřní třetiny oka a na spodní linku
Primavera na střed víčka a do vnitřního koutku

Řasenka theBalm Mad Lash
Linka Tom Ford Eye Defining Pen
Obočí Anastasia Beverly Hills Brow Wiz Dark Brown
Obočí Korff gel na obočí 03
Na první fotce bez umělých řas
Na druhé a třetí fotce Ardell Demi Wispies

Doufám, že jste si dnešní recenzi užili a že se vám líbí líčení. 🙂 Po tom, co jsem dostala otázku, jestli si někdy lepím řasy mi došlo, že jsem vám tady na blogu ještě líčení s umělými řasami neukazovala a tak jsem to chtěla napravit. Umělé řasy nosím a to poměrně často. Téměř vždy, když jdu na večeři, do klubu, nebo na párty si řasy lepím a baví mě. Na běžné denní nošení na to ovšem nemám ani čas, ani chuť a navíc, řasy si kvůli slzení musím pečlivěji hlídat a tak na běhání po městě volím snadnější variantu bez nich. 🙂 Dejte mi vědět, jestli nějakou paletku od ABH máte, nebo se chystáte na tuhle a jak často si lepíte umělé řasy. 🙂 L.