Autor: Jenda

02 První pozdrav z Vietnamu

Tak jsme tady!!! První večer v rušném hlavním městě Vietnamu Ho Chi Minh. Ptáte se, proč nejsem někde venku a neobjevuju nova zákoutí?! Popravdě, dnešek jsem skoro celej prospala a jedla. Na víc nebyla síla. Myslím, že je to docela dobrej začátek – trošku se zberkat z těch 30ti hodinách na cestách. Navíc, jakejpak spěch, že? Máme 8 měsíců :-DTak pěkně popořadě. Balení… Hrůza, peklo, děs!!! Naštěstí alespoň to “relocation auto” dopadlo dobře. Sice to bylo auto pro vozíčkáře (naprosto chápu, proč

Přečtěte si více

02 Our first „Hello“ from Vietnam

Yes we made it!!! Yes we are here!!! YES!!!!We got through all the painful stuff of packing, selling, saying goodbyes, quitting our jobs (oh that actually wasn’t that hard I must admit 😀 ). After 30 hours of traveling through Gold Coast in Australia, Kuala Lumpur in Malaysia, we finally arrived in Ho Chi Minh – the capital of Vietnam. Our journey was more than OK – but good to mention that our flight at 6:15 am from Nelson to Auckland was cancelled. But luckily we had more than 12 hours

Přečtěte si více

Orlík Naděje

Přidat do ZOO programu0Orlík Naděje si již pěkně vyskakuje a trénuje křídla.Ještě,že má hnízdo sám pro sebe.Jak vidět,bratříček Mír mu vůbec nechybí.

Přečtěte si více

večeře:skandinávie

sezónní večeře jsou už naše taková tradice a stejně tak, jsou tradicí naše příspěvky o nich.   tentokrát jsme si přicházející jaro nechali v záloze a vrhli se na národní kuchyni.   tedy, aby jsme byli přesní, nejde o národ, jako spíš oblast, téma totiž byla skandinávie.   téma nebylo vybráno náhodně a asi není potřeba opakovat, že jsou nám tyhle země v lecčems sympatické a blízké.   jejich „art of slow living“ by jsme si rádi vzali za své a snažíme se uplatnit v každodenním životě.
kromě ročního období měníme pokaždé i koncept a myslím, že tenhle se nám zatím osvědčil nejlépe.   každý připravil jedno jídlo, tak akorát na ochutnání pro všechny a přestože, to nebylo nijak plánované, vyšlo nám to i s počtem chodů.   nechyběl tak předkrm, polévka, hlavní chod, dezert a ani chuťovky.
skandinávie je velmi spjatá s přírodou a tak si tomáš vymyslel i přírodně prostřený stůl se zavěšenou větví nad stolem.   spojení mechu se sukulenty jsem ze začátku moc nevěřil, ale nakonec to dopadlo nad mé očekávání.   vše si dopředu domluvil ve svém oblíbeném květinářství a tak na mě zbylo vaření.   teda zbylo, já bych ho do kuchyně stejně nepustil.   už dopředu mi zakázal uvařit naši oblíbenou fyskgrytu, protože je přesvědčený, že už ji všichni naši kamarádi ochutnali.   nevím, nakolik jste zběhlí ve skandinávské gastronomii, ale je to tam samá ryba a velmi často studená.   navíc pokud nejste zrovna milovníci kopru, tak si už vůbec neškrtnete.   naštěstí my milujeme obojí a jak se ukázalo, tak i naši kamarádi.   po dlouhém hledání jsem se nakonec rozhodl vyzkoušet pečenou bramboru s křenovým dipem a krevetami.   můj první dojem z receptu byl, že to zrovna není žádné kuchařské umění a nemůže něco takového přece nikoho nadchnout, opak byl pravdou.   teda umění to není, ale je to opravdu výborné a doporučujeme vyzkoušet, stejně tak ostatní výborné recepty z večeře.   kdyby vás zajímaly recepty, neváhejte napsat a my vám je rádi napíšeme 🙂
tomáš a pavel.

Přečtěte si více

Jodosulfuronmethyl-nefl aktualizace Mír 25.2.2017

Přidat do ZOO programu0Jodosulfuronmethyl-nefl aktualizace Tady je Mír na svém hnízdě umístěném na platformě uvnitř letové klece 30x7x6m v Audubonu.Mír se sprchoval a jedl dobře.V letové kleci zůstane,dokud nebude připraven vzlétnout.Těšíme se na jeho propuštění v hnízdící oblasti,až Audubon prohlásí,že je připravený.Do té doby budeme moct podívat se na Mír v živém přenosu který začne […]

Přečtěte si více

líbezně líné lívance

Jsou dny, které si více či méně nenápadně říkají o líné chvíle.
Třeba ty víkendové, volnem a svobodou chutnající.
Ty si minimálně 2 líné chvilky zaslouží.

A co si tak zalenošit hned z rána?

Pokud se Vám lenost přilep?…

Přečtěte si více