večeře:skandinávie

večeře:skandinávie

večeře:skandinávie

večeře:skandinávie

večeře:skandinávie

večeře:skandinávie

večeře:skandinávie

večeře:skandinávie

večeře:skandinávie

večeře:skandinávie

večeře:skandinávie
sezónní večeře jsou už naše taková tradice a stejně tak, jsou tradicí naše příspěvky o nich.   tentokrát jsme si přicházející jaro nechali v záloze a vrhli se na národní kuchyni.   tedy, aby jsme byli přesní, nejde o národ, jako spíš oblast, téma totiž byla skandinávie.   téma nebylo vybráno náhodně a asi není potřeba opakovat, že jsou nám tyhle země v lecčems sympatické a blízké.   jejich „art of slow living“ by jsme si rádi vzali za své a snažíme se uplatnit v každodenním životě.
kromě ročního období měníme pokaždé i koncept a myslím, že tenhle se nám zatím osvědčil nejlépe.   každý připravil jedno jídlo, tak akorát na ochutnání pro všechny a přestože, to nebylo nijak plánované, vyšlo nám to i s počtem chodů.   nechyběl tak předkrm, polévka, hlavní chod, dezert a ani chuťovky.
skandinávie je velmi spjatá s přírodou a tak si tomáš vymyslel i přírodně prostřený stůl se zavěšenou větví nad stolem.   spojení mechu se sukulenty jsem ze začátku moc nevěřil, ale nakonec to dopadlo nad mé očekávání.   vše si dopředu domluvil ve svém oblíbeném květinářství a tak na mě zbylo vaření.   teda zbylo, já bych ho do kuchyně stejně nepustil.   už dopředu mi zakázal uvařit naši oblíbenou fyskgrytu, protože je přesvědčený, že už ji všichni naši kamarádi ochutnali.   nevím, nakolik jste zběhlí ve skandinávské gastronomii, ale je to tam samá ryba a velmi často studená.   navíc pokud nejste zrovna milovníci kopru, tak si už vůbec neškrtnete.   naštěstí my milujeme obojí a jak se ukázalo, tak i naši kamarádi.   po dlouhém hledání jsem se nakonec rozhodl vyzkoušet pečenou bramboru s křenovým dipem a krevetami.   můj první dojem z receptu byl, že to zrovna není žádné kuchařské umění a nemůže něco takového přece nikoho nadchnout, opak byl pravdou.   teda umění to není, ale je to opravdu výborné a doporučujeme vyzkoušet, stejně tak ostatní výborné recepty z večeře.   kdyby vás zajímaly recepty, neváhejte napsat a my vám je rádi napíšeme 🙂
tomáš a pavel.