O programu Back To Mac už jste asi slyšeli. Pokud se vám podaří nasbírat šest prázdných obalů výrobků MAC, můžete je donést na prodejnu a dostanete za ně rtěnku ze stálé nabídky dle vlastního výběru. Já jsem se tam stavila nedávno, jednu si odnesla a tak bych vám dnes chtěla napsat o MAC produktech, které jsem spotřebovala a kterých jsem se výměnou za novou rtěnku i zbavila. 🙂

Programy typu Back To MAC se mi moc líbí. Místo toho, abych prázdné obaly hodila do koše, donesu je do butiku a odnesu si za ně něco nového. Obaly jsou pak recyklovány mnohem ekonomičtěji, než kdybych je vyhodila do koše a já mám nejen dobrý pocit, ale i právě třeba novou rtěnku. Podobné programy jsem zaregistrovala například i u Kiehl’s, nebo v Lush, kde za několik produktů dostanete miniatury. Lepší miniatura, než nic, jen by to ještě chtělo si vzpomenout pokaždé, když nějaký produkt spotřebuji. 🙂 Jsem si totiž jistá, že do koše letělo už mnoho produktů, které jsem mohla odnést zpátky. A teď už tedy k samotným mini recenzím produktů MAC.
 
M.A.C. Pro Longwear makeup SPF 10 NC 20

Byl dlouhou dobu můj oblíbený makeup. Doma jsem ho měla asi dva roky a možná to je změnou mého typu pleti, změnou preferencí, nebo prostě už stářím produktu (byť kosmetiku skladuji v suchu, tmě a chladnější místnosti), ale poslední dobou už jsem ho nepoužívala s takovou radostí jako kdysi. Pořád ho považuji za velmi dobrý a kvalitní makeup, ale jeho střední krytí, mírně nadprůměrná výdrž a efekt na pleti mi prostě nestačí. Výdrž i krytí získám lepší s Estée Lauder Double Wear a dokonalý sametově hebký a dokonalý finish má pro mě spíš makeup typu Guerlain Lingerie de Peau. Mac Pro Longwear je rozhodně nadprůměrný makeup, ale není pro mé potřeby ideální a nedělá mi takovou službu, jako jiné makeupy. Nicméně jsem ho měla ráda velmi dlouho a myslím, že normální, nebo mastnější pleti bude sedět velmi dobře a rozhodně nezavrhuji ani další zkoušení MAC makeupů.

M.A.C. Pro Longwear korektor NC 15
M.A.C. Pro Longwear korektor NC 20

To, že korektory mám rovnou dva, už jsou to několikátá balení a navíc mám další úplně nový odstín, asi mluví samo za sebe. Na rozdíl od makeupu ze stejné řady patří korektory Pro Longwear k mým stálicím a svatým grálům. I když si čas od času oblíbím jiný korektor a na tyhle trochu zapomenu, zas a znovu se k nim vracím. Je to hlavně díky opravdu vysokým krycím schopnostem v kombinaci s poměrně lehkou texturou, která nedělá nánosy a perfektně drží. V malém množství se pod očima slévá naprosto minimálně a pár kapek přimíchaných do makeupu vám přidá extra krytí. Finiš korektorů je poměrně přirozený a právě smíchaný s makeupem dělá dokonalou fotoshopovou pleť s dokonalou výdrž. Jeho dlouhá výdrž a minimální vysušování z něj dělá jeden z mých nejoblíbenějších korektorů vůbec, možná i dokonce, z dlouhodobého hlediska, nejoblíbenější.

M.A.C. Extended Play Lash řasenka

Řasenka s úzkým kartáčkem a krátkými štětinami se už objevila ve spotřebovaných produktech. Samozřejmě jsem ji z prozaických důvodů nevyhazovala, abych ji následně mohla vyměnit spolu s dalšími produkty za rtěnku. Měla jsem ji ráda a to hlavně na spodní řasy. Které mám krátké, úplně blond a zatočené dolů. Což znamená, že jakýkoliv větší kartáček se mi obtiskne na kůži pod řasy a přesně pro to jsem byla s touhle Play Lash (s velmi drobným kartáčkem i štětinami) spokojená.
M.A.C. False Lash Maximizer báze po řasenku

O bázi pod řasenku už jsem psala také. Obecně na báze nemám tolik času, protože se většinou líčím ve spěchu a báze je prostě další krok navíc, který zabere čas. Také se s ní musí opatrně, aby pak klasická řasenka řasy neslepila do dvou tlustých chomáčů. 🙂 Pokud ale čas na bázi je, mně se nechce lepit řasy, a přesto je chci mít jako mrkací panenka, s touto bází jsem to zvládla. Pokud tedy sháníte bázi pod řasenku, tuhle mohu s klidným srdcem doporučit. Je to jedna z těch lepších, které jsem zkoušela.

M.A.C. Fix+ fixační sprej na makeup

Spreje na makeup používám každý den. Zvykla jsem si na ně a také jsem změnila názor. Dřív jsem si totiž myslela, že spreje nic nedělají, respektive že nedělají víc, než třeba obyčejná termální voda ve spreji. Nebudu vám tu teď tvrdit, že vám fixační spreje prodlouží výdrž makeupu o pět hodin, ale pokud se aplikují správně a se správnými produkty, případně pokud pleť přestříkáváte během nanášení makeupu a různých pudrů, rozhodně si všimnete hezčího výsledku a vlastně i té fixace. Osobně si myslím, že pokud se makeup důkladně zapracuje, důkladně zapudruje a pudr vtlačí do pleti a následně se přestříká sprejem, výsledný efekt opravdu vydrží déle. Fix+ mám již koupen nový, takže je jasné, že jsem s ním alespoň částečně spokojená. 🙂 Přijde mi ale hodně podobný novému spreji Estée Lauder Set + Refresh a kdybych nechtěla Fix+ s kokosovou vůní z kolekce Fruity Juicy, asi bych sáhla spíš po Estée Lauder.

back to mac

V Macu v obchodním centru Nový Smíchov jsem se bavila s milou slečnou a zeptala se jí (a ujistila sebe) co všechno můžete a nemůžete do Macu přinést jako vratný obal BACK to MAC programu. Jsou to tedy všechny vypotřebované obaly od makeupů, korektorů, rtěnek, lesků, pudrových produktů, paletek očních stínů a tak dále. Výjimkou jsou pouze miniatury a cestovní balení (třeba miniatura odličovacího oleje, Fix+ spreje atd.) a také ořezávací tužky, což je logické.

A teď už k nové rtěnce. 🙂 Produkty jsem vrátila a vybrala jsem si za ně rtěnku v odstínu Feeling Fizzy. Barva pro mě zcela typická, zářívá teplá růžová a záměrně v matném finiši, protože jak víte, třeba z finiše creamsheen příliš nadšená nejsem a vy jste mi často psali, že máte od Macu nejraději rtěnky s matným finishem. Teď jich doma mám už poměrně dost a doufám, že si k nim najdu cestu, alespoň trochu. Doma už mám totiž další čtyři prázdné obaly, které časem hodlám vyměnit za Mac rtěnku… 🙂

mac rtenka feeling fizzy
mac rtenka feeling fizzy
Znáte program Back to Mac? A kdo také pravidelně omylem vyhazuje produkty, které by mohl vrátit?Přiznejte se, ať si nepřijdu tak hloupě a sama. :)) Věděli jste, že tyhle programy má Kiehl’s i Lush? Já totiž až donedávna ne a to přitom v obou obchodech nakupuji poměrně často a obaly pravidelně vyhazuji do koše. 🙂 Napište mi, jestli máte rádi značku Mac a zatím se mějte krásně! L.