Krásný čtvrtek vám přeji! Zkoušeli jste někdy minerální sypké rozjasňovače, nebo tvářenky? Dnes to totiž bude něco nejen pro milovníky zářivých a rozjasněných looků, ale i pro ty z vás, co máte rádi přírodní a minerální kosmetiku. 🙂

Z mých líčení, ale i třeba z mých nákupů, je jasně vidět, že jsem se zamilovala do rozjasňujících tvářenek. Když jsem se na to ptala vás, bylo to půl napůl, matné vs. lesklé, ale já v tom mám jasno. 🙂 Čím lesklejší, tím lepší. Novinky Annabelle Minerals obsahují právě lesklé tvářenky ve dvou nových odstínech. Jedním z nich je růžovo červená Lily Glow a krásná broskvová Peach Glow.
Svojí texturou mi sedí všechny minerální produkty a ani u tvářenek tomu není jinak. Krásně na pleť přilnou, nedělají vrstvu a jsou hladké, dobře pigmentované a opravdu lesklé. Pokud máte rádi spíš jemnější tvářenky, rozhodně doporučuji lehkou ruku a vzít si nějaký chlupatější, jemnější štětec. Naopak, s hustším štětcem, a pokud naberete víc tvářenky, budete mít na pleti výraznější barvu a samozřejmě i výraznější lesk.
Asi vám bude jasné, že broskvová verze téhle tvářenky, *Peach Glow, která má převážně zlatý lesk, mi k srdci přirostla víc. Podle mě vypadá naprosto božsky a pokud máte stejně jako já teplejší podtón pleti, bude slušet i vám. Růžovější verze tvářenky, *Lily Glow, mi naopak přijde velmi univerzální. Lehce začervenalé / narůžovělé tváře totiž sluší všem. 🙂
Co je určitě potřeba zmínit, je to, že tvářenky jsou opravdu hodně lesklé. I když je nanesete jen lehce, pořád je lesk znatelný. Pokud tedy preferujete matné tvářenky, tyhle nejspíš nebudou to pravé pro vás. Dokonce jsou lesklé tak, že pokud máte tmavší odstín pleti, nebo jste hodně opálení, budete je moct použít i jako rozjasňovač.

Díky lesklému finiši trochu zvýrazňují texturu, což dělá každý lesklý produkt, ale díky minerálnímu složení patří výsledný efekt spíše k těm hladším. A to samé se dá říct i o rozjasňovačích.

Rozjasňovače jsou totiž tvářenkám svojí texturou velmi podobné. Ačkoliv se při nanesení prstem na ruku může zdát, že nejsou zas až tak lesklé, opak je pravdou. Pokud si na ně vezmu hustší štětec a dávám je klasicky jako rozjasňovač, například na lícní kosti, podle množství produktu je lesk střední, až opravdu intenzivní. Díky sypké formě se dá množství lesku korigovat, takže se nemusíte bát, že se budete lesknout až moc, pokud nebudete chtít. S vějířovým štětcem, který nabírá produktu spíš méně, totiž získá vaše pleť jen lehký náznak lesku. Odstíny jsou dva, *Royal Glow a *Diamond Glow.
Royal Glow je do žluta a bude slušet hlavně teplým podtónům pleti. Diamond Glow je klasická bílá zlatá, univerzální odstín, který bude slušet všem. Při opravdu velké vrstvě půjde na tmavší pleti skoro až do bíla, Při slabší vrstvě ale bude i na opálené pleti dělat takový ten přirozený bílozlatý glow. Abych se přiznala, Diamond Glow je můj favorit, protože Royal Glow je na můj vkus až moc žlutý, i když je pravda, že až se víc opálím, možná budu mluvit jinak. Rozhodně to pak ještě zkusím.. 🙂
Co se týče výdrže rozjasňovačů a tvářenek, nemám s ní absolutně žádný problém. Naopak mi přijde, že minerální textura drží opravdu velmi dobře, protože se spojí s makeupem a pletí pod ní. Pokud vám minerální produkty hůř drží, zkuste je do pleti lépe zapracovat. Tvářenky i rozjasňovače mi jdou dobře rozmazávat, ale je potřeba dávat pozor, abyste si na jedno místo na tváři nenanesli příliš velké množství prášku. Při nanášení minerálních produktů je totiž potřeba zapracovat produkt dovnitř do štětce, aby se pak mohl rovnoměrně rozprostřít na pleti.
Pokud jen ťuknete například do tvářenky, kterou si nasypete do víčka, a rovnou ji aplikujete na tvář, může se vám stát, že půjde hůř rozmazat. Stačí ale jen párkrát štětcem ve víčku zakroužit, a zapracovat tvářenku/rozjasňovač/makeup dovnitř do štětce, a pak minerální produkty fungují skvěle. O tom, jak nanášet minerální makeup, jsem vám psala v tomto článku.
Dva mé favority jsem vám také vyfotila v akci . Myslím, že výsledný efekt i odstín na fotkách poznat je a představu si uděláte. Já jsem je pro účely fotek nanesla hodně výrazně, aby byly dobře vidět. Vy s nimi takhle výrazně dovádět nemusíte. 🙂
Nahoře první fotka: rozjasňovač Diamond Glow
Nahoře druhá fotka: Rozjasňovač Diamond Glow a tvářenka Peach Glow
Jak se vám líbí tyhle nové minerální tvářenky a rozjasňovače? 🙂 Jaký odstín rozjasňovače a tvářenky nejradši nosíte a zvládnete i jejich sypkou formu, nebo máte raději pudrové? Určitě mi dejte vědět a já se budu těšit na vaše komentáře i zase příště, u dalšího článku!
*PR vzorky – produkty zaslané k nezávazné recenzi – O mně
*Tento článek vznikl ve spolupráci se značkou Annabelle Minerals. Děkuji!