Tak jsme se v pořádku vrátili z výletu v Beskydech. Je tam hezky – kopce, lesy, potůčky a řeky, to máme rádi. Shodli jsme se ale, že je to příliš daleko. Jeli jsme úsek kolem 350 km a trvalo to věčnost. Nejen kvůli počtu aut, častým zácpám, ale i opravám na silnicích. Proto jsme se s přáteli shodli, že příště někam jinam, kam se dostaneme v mnohem kratším čase, třeba i do rakouských Alp, i když je to na kilometry dál. Zároveň jsme museli uznat, že cesty na Valašsku jsou v mnohem lepším stavu než v našem středočeském kraji!

I když počasí bylo proměnlivé, nezmokli jsme. Buď pršelo večer, kdy už jsme byli zpět na chalupě, nebo jsme právě někam přejížděli autem. Dočkali jsme si i sluníčka. Pravda, panoramata byla zahalena v oparu nebo mracích, ale i tak jsme si to užili.

Nejvíce času jsme trávili v Rožnově pod Radhoštěm. Zašli jsme do Muzea v přírodě -okruhy Dřevěné městečko a Mlýnská dolina, do dobré restaurace, druhý den také na Pustevny. Děti ale nejvíce bavilo pouštět lodičky z kůry v potůčku hned u naší chalupy – hodit je z mostu a o pár metrů níže po proudu je chytat:-).

Dnes tedy pár úvodních fotek a k našemu pobytu se určitě ještě vrátím i v dalším příspěvku.

V muzeu vidíte, jak žili a bydleli lidé na počátku minulého století – z dnešního pohledu žádný luxus a velká dřina.

Beskydy I

 

Beskydy I

 

Beskydy I

 

Beskydy I

 

Beskydy I

 

Beskydy I

 

Beskydy I

 

Beskydy I

 

Beskydy I

 

Beskydy I

A co můj hlas? Žádná sláva, stále šeptám, zlepšení je minimální. Moc děkuji za podporu v komentářích. Zároveň připomínám poslední možnost zapojit se do naší tvořivé akce, zítra končíme.

Mějte se krásně.

Beskydy I