Ti, co mě sledují na IG ví, že jsem se zúčastnila prvního ročníku BLOGERFESTU.

Přiznávám, váhala jsem dlouho, zda tam jet, zda je to místo pro mě.

Akci pořádala Iva Baltaretu s týmem z getFound a také ta samá Iva z blogu diy projekty. Odtud jsem Ivu “znala”, virtuálně. I ona byla jedním z důvodů, proč jsem na akci nakonec vyrazila. Líbí se mi její blog i to, jak se na něm prezentuje.

Leták sliboval workshopy a přednášky na téma: Jak na IG?, Jak psát lepší články?, Život bez filtru apod.

No a jak to shrnout? Celkově převažoval u mě dojem, že šlo hlavně o marketing – jak zviditelnit blog, jak nakládat se spolupracemi s firmami, jak si vydělat a vydělávat blogem, kladné i odstrašující příklady…bylo toho mnoho.

Zjistila jsem např., že existují aplikace, pomocí nichž se upravují fotky a že někteří tím tráví třeba i hodinu, než fotku zveřejní na IG. Tak na to já nemám čas:-).

Mnoho informací jsem už znala ze své zkušenosti, ale chápu, že fest byl i pro začínající blogery, kterým ty informace pomohly.

Na druhou stranu zazněly i informace, co by mělo být v článcích /zvýrazněná slova, otázky, věty typu: Sdílejte článek…/a přesně tyhle věci tam nemám:-), poznám, které blogy se jimi řídí. Ono to asi funguje, přiláká to čtenáře, jenže můj cíl je jiný, i když mě každý nový čtenář těší, to ano. Zřejmě se v tomto nezměním.

Já svůj blog zakládala primárně proto, abych měla s kým sdílet to, co mě baví, a lidi v mém okolí už tolik ne.

Po dopoledni jsem zvažovala, zda odjet. Ano, asi tak. Jenže mi do cesty vstoupila TAMARKI ze stejnojmenného blogu se svým workshopovým stolečkem. Zakotvila jsem u ní a vyrobila si pod jejím vedením náušnice i papírový obal na květinky. O Market jsem také moc dobře věděla předem z virtuálního světa. Teď už se známe osobně.  Je strašně milá, příjemná, ochotná, trpělivá, šikovná, kreativní, krásná ženská:-).

 

 

 

 

 

 

 

 

Ivino přání bylo, aby se blogeři potkávali i osobně – offline. Myslím, že to se za mě naplnilo. Iva na mě působila jako jemná éterická bytost:-), hrozně příjemný hlas má!!!! Ta by měla dětem namluvit večerní pohádky:-). Klobouk dolů před organizací takové akce.

Na přednášku jsem se vrátila až na Andy z blogu FIT AND FABULOUS. Její povídání o této události najdete zde. Tu jsem neznala. Byla jsem překvapená, jaký spád ta přednáška měla. Bylo to úplně něco jiného, upřímného, možná pro někoho provokativního.  Jenže to se mně líbilo a to mi dodalo chuť vydržet. I následující přednáška s vtipnou Gabrielou Bartošovskou byla fajn.

Tereza Salte nás mimo jiné ujistila o tom, že blogy nejsou mrtvé, i když IG vládne virtuálnímu světu:-). Zaznělo i porovnání se situací ve skandinávských zemích a další údaje – opět hodně o spolupráci s firmami…

Zaujaly mě i dvě přednášky od blogerů, kteří nemají tolik čtenářů. Bohužel jména jsem si nezaznamenala. Jedna fotografka se svými  základními radami, jak fotit, a dva “nomádi”, kteří mají blog plný svých cest, ale i zajímavých informací. Zkusím zapátrat a vložit odkaz. Zatím jsem je nenašla.

Večer se konaly další zajímavé workshopy, mimochodem workshopy byly velmi milým zpestřením celkově, ale já už spěchala domů.

Tohle je jen můj pohled na věc. Vím, že holčiny kolem mě byly nadšené, doslova. Za mě se to moc točilo kolem marketingu, jak už jsem řekla, jako by většina zakládala blogy kvůli výdělku a “rtěnkám” za článek. Přiznávám, že mě do té doby ani nenapadlo, že to někdo  z tohoto důvodu dělá. Jsem asi stáĺe naivní:-).

Účasti na BLOGERFESTU nelituji, byla to pro mě nová zkušenost.

Co vy? Jeli byste na podobnou akci? /no vidíte, končím otázkou, asi jsem se tam přece jen něčemu přiučila:-)/

Mimochodem, říká se tomu CTA – call to action, má to vyvolat okamžitou reakci, tak jsem na vás zvědavá:-))).

Pěkný den