Abych svůj zero waste přístup dotáhla dál, říkala jsem si, že by bylo fajn začít se mýt tuhými mýdly i ve sprše. Jediný problém byl, jak mýdlo umístit do našeho sprchového koutu tak, abych ho nemusela věčně honit po podlaze. A tak jsem započala průzkum sítěk na mýdlo. V živé paměti dosud mám ty plastové nechutné síťky, co visely na umyvadlech u nás na základce. To tahle od mýdlarny Š.Ivatahle z Čarovného mlýna nebo tahle bytelná sisalová z HNST.ly je jiná liga. Ty jsem si u nás dokázala představit. :))

A když jsem na síťky tak koukala, napadlo mě, že bych si nějakou mohla vyrobit. V knihovně jsem si půjčila knížku o Síťování, a pak jsem zjistila, že to, co dělám já je vlastně technika macramé neboli drhání a o té je toho na internetu spousta! Koupila jsem si lněný provázek za 30 Kč a do hodiny měla hotovo. Tak pokud řešíte stejný mýdlový problém a taky byste si rádi zasíťovali, mám pro vás návod. :))  Inspirovalo mě hlavně tohle video, jen ty uzlíky jsem dělala jednodušší. A když vás to chytne, můžete si pak vyrobit rovnou i síťovku!


NA SÍŤKU BUDETE POTŘEBOVAT:

  • lněný provázek
  • metr
  • nůžky


POSTUP:

1. Nejprve jsem si nastříhala 18 ks provázků dlouhých 1 m. Vždycky na dvou kusech jsem uprostřed udělala uzlík.
2. V dalším kroku jsem vzala jeden provázek z jednoho a druhý ze sousedního uzlíku a uvázala další uzlík.
3. Takhle jsem uvázala všechny v řadě, vždycky na kraji zůstal jeden provázek volný.
4. To samé také z druhé strany.


5. Jakmile máte tři řady uzlíků, je potřeba svázat k sobě boční provázky. Na dvou provázcích, co zbyly na kraji, jsem udělala uzlík. Tímto máme hotové dno.
6.-8. A pak už jsem postupovala pořád stejně, vždycky na přeskáčku jsem dva provázky svázala k sobě.9.-10. Až byla síťka dlouhá tak, jak se mi hodilo - cca 15 cm, uvázala jsem poslední řadu uzlíků, pořádně utáhla a přebývající provázky ustřihla.
11.-12. Pak už stačí jen posledními oky provléknout provázek na pověšení, uvázat poslední uzlík a síťku naplnit. :)) Návod na výrobu mýdla za studena nadete tady.Zkusíte to taky? Pochlubte se, jak to dopadlo (můžete použít #diygathermoments))! :))

Mějte se krásně! Eva
/ foto moje ©gathermoments