Tak dneska zase malé DIY pro všechny kreativní rodiče. A myslím, že je úplně jedno, jestli máte doma holky nebo kluky - i ti si určitě rádi zahrají na Vaňka nebo Pohlreicha, když jim k tomu dáte příležitost. Madlenka vaření miluje. Kuchyňku zatím nemá (ještě ve wishlistu nepřišla na řadu, je toho furt nějak moc!), a tak jsem jí alespoň na skříňce vytvořila improvizovanou plotnu s nádobíčkem. Ale to nevadí. Základem k vaření jsou totiž potraviny, že ano. A ty můžete s trochou umu ukuchtit třeba i venku v ešusu na otevřeném ohni :-) K výrobě jsem opět použila svůj oblíbený filc - je s ním velmi jednoduché pořízení, existuje v milionu barev a výborně se do něj vyšívá. Tak se pojďte podívat!
Protože mám ráda věci univerzální, které rozvíjejí dětskou fantazii a podněcují kreativitu, jako základ jsem vytvořila malou pizzu a palačinku. Na ně pak můžete skládat další věci dle libosti, třeba pokaždé jinak, a vytvářet tak neotřelé kombinace.

Je libo šunkovou pizzu s žampiony?


... nebo radši něco ostřejšího? Třeba sýrovou s pikantní klobáskou a olivami?

Podobným způsobem můžete pracovat s palačinkou. Na ni nejprve dáte polevu a potom naskládáte ovoce...

Palačinka s čokoládou a banánem.

... nebo s karamelem, kiwi a mandarinkou.


Nejlepší je ale stejně přelitá tvarohem, s čerstvými jahodami! Nebo s marmeládou... tu jsem ale při focení
použila na pizzu jakožto kečup :-)


A pak tu máme pár dalších drobností, univerzálně použitelných potravin.

Pro milovníky anglické snídaně :-)


Někdo radši začíná den nasladko - třeba donutem a černým čajem s citronem?

A kdo je spíše přes tu zdravější stravu, přijde si na své s tímto pstroužkem, kterého si naplníte čím je libo. Moje vrcholné dílo!

No a tady všechno pěkně pohromadě!

Inspiraci jsem našla opět na Pinterestu, konečnou podobu jsem si vytvářela podle sebe. V hlavě mám ještě milion dalších nápadů, co by se dalo přidat na pizzu, do bodoucna bych chtěla udělat i set na výrobu hamburgerů nebo obložených toastů a pak samozřejmě něco ze sladkého baru. Ale času je stále míň a míň. Madla už přes den vůbec nespí a večer chodí kolem desáté, je to kříž. Najít si volnou minutu chce hodně úsilí. Jsem ráda, že jsem stihla dokončit alespoň tuhle sadu do dedlajnu, kterým byly Madlenčiny narozeniny. Z dárku měla velkou radost a denně si s ním hraje. Často sedím u ní v pokojíčku a slyším "něco ti uvažím, mámo!" Madla je mistryně aranžmá. Do jejích palačinek byste se s chutí zakousli i vy - pro maminku na ingrediencích skutečně nešetří :-) Ale asi tušíte, že filcové vaření nebylo tím letošním dárkem číslo jedna. Dcera se konečně dočkala domečkového spaní. Aneb, jak říkáme, postýlky pro princezny. Fotoreportáž coming soon! :-)