Hezké odpoledne.

Tyhle slunné dny jsou naprosto dokonalé a bezvadně dobíjí pozitivní energií. Snažíme si je užívat po všech těch dnech v zajetí nemocí. Lepší počasí na prodloužený víkend jsme si nemohli přát.

Začali jsme u mých rodičů, kde jsme si nenechali ujít houbaření. Les je prostě dokonalé místo a je mi tam nádherně. Dokonce nejen mně, ale i dětem. Honzík byl nadšený, že nacházel houby sám a žadonil, že by rád do lesa i odpoledne:-).

Navštívili jsme hřbitov, kde jsem si uvědomila, že bychom tam měli zřejmě častěji, aby se děti naučily lépe, jak se tam chovat: neběhat, nekřičet, nelézt na hroby, nesnažit si vzít porcelánové andělíčky z hrobů, opravdu tam nejsou na hraní, nehoupat se na obřím ostnatém řetězu, i když na to přišly záhy samy:-), no prostě že hřbitov není bludiště na hraní, i když tak očima dětí jistě vnímáno je, ale že jde naopak o místo důstojné.  Na druhé straně, líbí se jim tam a chodí tam rády. Beru to jako pozitivum a vím, že časem se budou chovat vhodně. Do té doby bude i návštěva hřbitova adrenalinovou událostí, alespoň pro mě.

Dnes jsme vyrazili na Zámek Stránov kousek od nás. Pořádali tu Svatováclavské slavnosti s atrakcemi pro děti. V zámecké kavárně jsme si dali dobrou kávu, ochutnali jsme výborné jídlo a děti si vyhrály v okolí – stačily jim kaštany a přilehlý park.

Foťák jsem bohužel s sebou neměla, tak pár fotek od nás s nádechem podzimu.

 

 

 

 

 

 

Hezké dny.