Týden utekl jako voda a my jsme zpět doma. Čtyři dny jsme strávili v Rakousku, tři dny na jihu Čech.

Spontánně jsme vyrazili o den dříve a cestu si tak rozpůlili a byli jsme za to rádi. Šest hodin jízdy by bylo pro naše děti i nás podstatně náročnější. Přespali jsme na chatě mého švagra, kam jsme se o pár dní později vrátili.

V Rakousku jsme bydleli ve městečku Rohrmoos hned vedle Schladmingu. Ubytování jsme vybírali asi jen dva týdny předem a musím říct, že jsme se trefili. Byl to menší penzion na okraji, respektive v kopcích, pryč od největšího ruchu, pokoje byly hezky a nově zařízené, milá paní majitelka, co nám každé ráno donesla čerstvé pečivo, ale nejlepší byl výhled z okna na Dachstein, tak se mimochodem jmenoval i náš apartmán:-).

Hodně jsme cestovali lanovkami a program podřídili dětem, jak jinak. Nešlo tedy o žádné dlouhé a náročné túry, ale spíš o výlety. Já chtěla vidět jezera různých barev, vodopády, jít skalním údolím a kochat se tekoucí řekou, navštívit Dachstein a také si to samozřejmě užít. Povedlo se vše, jak ti, co mě sledují na IG, už ví. Vám i jim tu teď v několika příspěvcích přiblížím destinace, které jsme navštívili, o něco více, a třeba vás budu inspirovat k návštěvě této oblasti, která za to jednoznačně stojí.

Máte-li rádi panoramata, pojďte se kochat:-).

První den jsme vyjeli nejbližší kabinkovou lanovkou na Hochwurzen.

Když vidím kabel, který celou kabinku táhne, nevyhnu se myšlence co kdyby… Vždy se cítím bezpečněji nohami na zemi:-).

Pro dnešek je to vše, ale pokračování bude.

Mějte se fajn.