Google není jen vyhledávač, umí kromě vyhledávání i řadu dalších funkcí, díky nimž snadno zjistíte přesně to, co potřebujete. Stačí zadat do vyhledávače ta správná slova. Google patří mezi největší a nejpoužívanější internetový vyhledávač, který vám usnadní práci a zpříjemní den.

Google kalkulačka

Pokud potřebujete rychle provést matematický výpočet, stačí napsat zadání do vyhledávací lišty. Například 10+10, Google zobrazí nejen výsledek a nabídne vám kalkulátor na kterém můžete počítat další příklady. Mimo základní matematické operace nabídne také počítání s funkcemi sinus, cosinus, nebo s logaritmy. K dispozici je i snadné zadání Ludolfova či Eulerova čísla, faktoriál a historie provedených výpočtů.

Graf funkcí

V případě funkcí vyhledávač Google zvládne jednotlivé příklady také zakreslit do grafu. Vše, co pro to musíte udělat je napsat zadání do vyhledávací lišty. Například y=sin(x), výsledkem je interaktivní graf, ve kterém lze pomocí kurzoru myši snadno odečítat hodnoty. Grafem lze posouvat a pomocí tlačítek v levém horním rohu posouvat a oddalovat. Pokud chcete porovnat průběh dvou či více funkcí v jednom grafu, stačí je oddělit čárkou, například y=sin(x),y=cos(x). Google si poradí i se 3D grafy. Stačí jen prohlížeč s podporou WebGL a vhodným vzorcem. Vykreslený objekt pak můžete libovolně otáčet nebo přibližovat.