… a nepřestalo mě to bavit ani po více než roce, před kterým jsem si kvůli svých po kouscích papíru rozlítaných poznámek koupila poznámkový blok v tvrdých deskách.

Za ten rok a kousek už je dočista plný a já mám stále chuť pokračovat dál 🙂

Když jsem se vám loni s touhle svou zálibou svěřila, ptala se mě Dáša, jak řeším členění v bloku, když mě zajímá hodně věcí. Popravdě v té době jsem to až tolik neřešila, byla jsem ráda, že mám všechny své poznámky a nápady pohromadě na jednom (přenositelném) místě. Po tom roce už to ale řeším a vzpomněla jsem si na jednu úžasnou věc, která zajistí přesně to, co potřebuji .-)

Říká se ji kroužkový blok nebo záznamník a dá se do něj dokoupit jak klasická papírová “výplň”, tak i různé oddělovače, které mi poznámky uvnitř pomohou členit podle potřeby. 


To se hodí – kromě nápadů v oblasti mého podnikání nebo tvoření si do bloku píšu poznámky k textům, které mě oslovily v tisku, časopisech nebo na internetu, recenzím knih, které mě zaujaly natolik, že jsem se rozhodla je koupit nebo půjčit v knihovně, rozhovorům se zajímavými osobnostmi, ale taky zajímavé a inspirující myšlenky z knih, které jsem si přečetla nebo kurzů, které jsem absolvovala. A občas mi pomáhají popsané stránky i přemýšlet sama nad sebou, svým životem, svými sny a umožňuje mi to vidět je s větším odstupem.

Abych nezapomněla nebo abych si to pro mě důležité lépe vryla do paměti. 


Nejúžasnější je pro mě možnost poznámky a postřehy třídit podle potřeby a k jednotlivým podoblastem vkládat dodatečně i s odstupem času další poznámky dle potřeby. Prostě rozevřu vazbu a vložím tam, kam je třeba, další volný papír .-)


A i v prvních dnech nového roku už se úspěšně plní. Letos mi pomohl ujasnit si své další osobní i pracovní směřování a definovat i první kroky k plnění svých letošních výzev.

Při té příležitosti jsem prošla i část svých poznámek z předchozího zápisníku. Bylo pěkné vidět, kolik věcí se podařilo uvést v realitu. A je hezké pročítat letošníma očima znovu své postřehy a dojmy z loňska, které se s odstupem času ještě více otevřely. Budu se k němu určitě ještě hodně vracet 🙂

Do nového zápisníku jsem si přetáhla i některé “blbůstky” (třeba fólie na zakládání CD nebo i těch případných papírků, vizitek ap., předtištěné “formuláře” na malé myšlenkové mapy ad.) z plánovacího diáře ADK, který jsem kdysi používala v práci 🙂

Psaní byl pro mě odjakživa způsob, jak rychle dostat a přitom dlouhodobě udržet v paměti to, co potřebuji. 

Zjistila jsem taky, že co si zapíšu, dokážu i lépe proměnit v konkrétní čin nebo akci.


A tohle mi nenahradí žádná moderní menší nebo větší “chytrá krabička” 🙂

Krásný den

A.

PS: kroužkový blok s náhradními výplněmi a oddělovači mi vybral a koupil můj muž… a i když mi ho podával s určitými pochybnostmi, jestli “to bude ono”, strefil se dokonale 🙂