Jedna z našich letních cest vedla k rybníku Harasov v CHKO Kokořín. Najdete zde nádherné přírodní koupání mezi skalami u vody plné leknínů.

Je to sice hned u silnice, ale ta nebyla nijak frekventovaná a nerušila nás. Prošli jsme se kolem hradu Harasov, respektive jeho zbytku, a po okolí. Více se  o hradu můžete dočíst třeba tady. V dnešní době už z něj k vidění moc není, historie je ale vcelku zajímavá.

…skály v okolí…

Naproti tomuto hradu, hned u silnice, stojí hotel, který nechal postavit hrabě Bedřich  Lobkowicz. Hotel má ideální polohu ne příliš daleko od Prahy, navíc v malebném místě Kokořínska. Za první republiky to bývala hojně vyhledávaná destinace, kam vyrážely i filmové hvězdy jako Oldřich Nový.

Citace ze stránek www.ctidoma.cz:

Z kroniky z roku 1915 víme, že hotel byl opravdu exkluzivní. Nabízel 26 moderně zařízených pokojů s balkóny. Velký Máchův sál pak sloužil jako místo, kde se všichni hosté scházeli. Kuchyně hotelu byla prý výborná a ceny mírné, pro hosty byl dostupný telefon, což bylo velmi moderní.

Ta budova je v současné době velmi zchátralá, ale i tak je patrné, že musela být exkluzivní. V mých očích je nádherná. Já tam toho Oldu Nového úplně vidím, jak se kochá okolím:-), co vy?

 

Nyní tam probíhá stavba dřevěného srubu, který sem dle mého názoru nepasuje, ale možná poskytne zázemí pro ty, co do Harasova zajdou na koupání, to tam zatím není. Skoro nikdo tam nebyl, pro mě ideální:-).

Krásnou neděli.