Že neexistuje krásná květina a dlouho kvetoucí rostlina do polostínu a mírného stínu? Omyl! Našla jsem krásnou a navíc vylepšenou verzi Hortenzie: macrophylla. Je vícebarevná (odrůda peppermint), kvete jak na dvouletých, tak i na nových výhonech, takže se nemusíte bát, že vám po mrazech nerozkvete a zase budete mít oči pro pláč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Své čestné místo získala v našem relaxačním koutku s houpací sítí, který je hned vedle posezení a k dokonalosti mu chybí už jen barevné květy. Jenže on je převážně ve stínu, tak většina kvetoucích rostlin nepřichází v úvahu. Ale návštěva Hornbachu se vyplatila.

Hortenzie Peppermint je senzací s velkými, dvoubarevnými květy, kdy každý kvítek je v základu čistě bílý a každý plátek má uprostřed pruh jako mávnutí štětcem buď růžově purpurového odstínu, pokud ji pěstujete v zásadité zemi, nebo namodralého odstínu, pokud je v kyselé zemi. Kyselá půda pro modrou barvu by měla být v rozsahu pH 5,2 až 5,5 a pro dokyselení se přidává síran hlinitý. Zásaditá půda pro růžovější odstín je v rozsahu pH 6,0 až 6,2 a pro zvýraznění alkalicity se přidává mletý dolomitický vápenec. Mně je vcelku jedno, jakou bude mít barvu, bude to příští rok krásné překvapení.
Vzrůstem tato Hortenzie patří k menším, ideální k houpací síti.

 

 

 

Krásný tropický týden přeji.