Práce z domova, která vám jde pěkně od ruky? To není utopie – víme, jak na to! Prvním krokem k úspěchu je zaměřit se na prostředí, které vás a vaši produktivitu přímo ovlivňuje. Máme pro vás hned několik tipů, jak zútulnit domácí pracovní kout, abyste pracovali s nasazením. Inspirujte se a najděte nové způsoby, jak zpříjemnit i své pracovní zázemí!

Prostředí ovlivňuje naši náladu i nasazení

Chcete pracovat, ale nechcete se hnout z postele či gauče? Tam vám ale pracovat podle odborníků tak snadno nepůjde – může jít o místa, která máte spojena s odpočinkem a váš mozek to dobře ví. To je důvod, proč si oddělit pracovní zázemí od zbytku domova – a skutečně tam chodit pracovat jako do zaměstnání v určitý čas.

Pracovní kout by měl být příjemným a nerušeným místem, i když chápeme, že ne všude lze klidného koutku docílit. Jak a čím začít? Najděte si alespoň menší pracovní kout, prostor, kde můžete umístit svůj pracovní stůl. Pro správné a zdravé sezení u počítače věnujte zvýšenou pozornost židli či kancelářskému křeslu a tento tandem stolu a sezení berte jako nejdůležitější prvek pro vaše pohodlí a zdravá záda. Nezapomínejte ani na dekorace, zeleň a kvalitní osvětlení.

Náš tip? Inspirujte se na Pinterestu, jak by mohl váš vysněný pracovní koutek vypadat. Překvapí vás, jaké možnosti a řešení i minimální prostor nabízí. A pravidlo číslo jedna na závěr? Tvořte tak, abyste se tu cítili jednoduše dobře.

 

Pracovní bloky a příjemný plánovač při ruce

Efektivní home office? Dekorujte svou malou domácí kancelář prakticky. Hodit se vám budou stylové plánovače a plánovací nástěnka, která navíc může být tak trochu i motivační. Plánovat byste měli především své pracovní bloky, abyste skutečně dokázali soustředěně pracovat v prostředí, kde vás může rozptylovat rodina, úklid a další.

TIP: Plánovače si můžete vytvořit sami vlastní, nebo si vytisknout již hotové, které snadno naleznete na internetu. Díky plánovacím systémům už na nic nezapomenete. A pokud pravidelně tisknete a máte náplň do tiskárny při ruce, můžete používat vlastní propracovaný systém, který si připravíte na míru a vytisknete kdykoli dle potřeby. Zkuste třeba oblíbený program pro tvorbu grafik Canva, kde najdete i šikovné předpřipravené šablony plánovačů a TO-DO listů.

Proč využít domácí pracovní prostor?

Pracovat doma znamená snížit náklady na podnikání, v případě zaměstnance si pro změnu přizpůsobit místo svým potřebám. Kromě toho ušetříte čas, který byste trávili cestováním. Home office může být příjemný, když si mysl nastavíte správně – a zpříjemníte si místo v hlavě, ale i okolo sebe. Zkrátka a dobře – když se chce, všechno jde.