Kdepak, tisknout z pohodlí domova vlastní fotografie není nemožné. S vhodnou tiskárnou a fotopapírem to zvládnete i vy – a ušetříte za návštěvu fotografa i zdlouhavé čekání. A co s fotkami? Přece designové hrátky!

Máte vhodnou tiskárnu? Tak hurá na fotky!

Se správnou tiskárnou, která umožňuje tisk fotografií, snadno vytvoříte nástěnku, dárek v podobě oblíbených vzpomínek s blízkými nebo rodinnou stěnu plnou fotek z dovolené. Moderní tiskárny podporují i oblíbený a jednoduchý tisk z mobilu – a za pár kliknutí tak máte přístup ke kvalitním snímkům. Podívejte se na parametry vaší tiskárny, pořiďte si fotopapír, který je určen pro tisk fotografií – a pak hurá do práce!

TIP: Jak na výběr fotopapíru? Stačí, si zvolit gramáž a kvalitu – ideálně podle toho, na co chcete fotografie využít.

Jak co nejlépe fotit? Nezapomínejte na nastavení

Jak fotit jako profesionál? I když možná nemáte oko fotografa a jeho cit a talent, můžete se mu se svými snímky přiblížit. Nejprve zkontrolujte nastavení mobilu či fotoaparátu. Pak si hrajte s kompozicí. Klíč k nejlepším momentkám? Vyfoťte spoustu obrázků, abyste našli ten pravý jeden, který se povede. A tajemství kompozice? Inspirujte se hotovými či slavnými fotkami a zachyťte podobnou scenérii. Zkusíte to?

Co s hotovými fotkami? Dekorujte!

Máte hromadu krásných fotografií. Co s nimi lze vytvořit? Překvapí vás, že právě fotografie mohou ozdobit váš domov. Podle feng shui by měla fotografie vaší rodiny vítat ve vstupní chodbě do domova. Oblíbené jsou také stěny vzpomínek, nástěnky snů nebo motivační stěny. Vytiskněte si pár motivačních citátů a okořeňte svou efektivní práci na home office, ať už jste zaměstnanci či podnikáte. A náš tip na závěr? Darovat fotografii v rámečku někdy řekne více než tisíc slov a přání. A čemu dáte přednost vy?

TIP: Fotozávěs: Použijte přírodní motouz a pár kolíčků. Fotografie zavěste na provázek jako girlandu. Fotozávěs poslouží jako krásná dekorace dětského pokoje, pracovny nebo třeba ozdobí svatební kout. Fantazii se meze nekladou.

Článek Tiskněte doma a vytvořte motivační nebo vzpomínkovou stěnu. Jak na to? se nejdříve objevil na České návody.