Úklid ledničky je nutností. Moderní chladničky disponují funkcí No Frost nebo Antibacterial Systém, ale to neznamená, že o lednici nemusíte pečovat. Vlhkost v chladničce je ideálním prostředím pro tvorbu plísní a bakterií. Je dobré v chladničce skladovat potraviny zabalené a oddělovat od sebe syrové a vařené potraviny. Umisťujte vařené jídlo na horní polici a syrové potraviny na spodní. Odborníci doporučují čistit chladničku alespoň jednou za měsíc. Řádné odmrazení a umytí vám šetří zdraví i elektrickou energii.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Příprava na čištění

Nezapomeňte, že předtím, než začnete s čištěním chladničky, je potřeba ji odpojit z elektrické sítě. Volně stojící spotřebič odtáhněte kousek od stěny a vysavačem odstraňte veškerý prach z chladničky i zezadu z velkých černých kondenzátorových cívek.
Pokud máte chladničku bez systému NoFrost nebo ledničku s mrazákem, měli byste spotřebič několik hodin před čistěním nechat rozmrazit.
Vyndejte z lednice úplně všechno – potraviny, které potřebují být neustále v chladu například maso vložte do nádoby s ledem a přikryjte je, aby se po dobu čištění neohřály na nežádoucí teplotu a nezačaly se kazit. Při čištění chladničky je ideální čas na pořádnou kontrolu zásob. Projděte si všechny potraviny, zkontrolujte dobu trvanlivosti. Prošlé potraviny vyhoďte. Potraviny nepřekládejte při mytí chladničky z poličky na poličku. Můžete potraviny kontaminovat čistícími prostředky.

Čištění
Z lednice vyndejte všechny police, přihrádky, boxy a vše pečlivě vymyjte.

Pro dokonalé vyčištění prostoru lednice můžete zvolit teplou vodu s trochou čistícího prostředku, ale stejně dobře vám poslouží i voda s octem. Tímto roztorkem umyjeme celou chladničku. Poté jen teplou vodou. Použijte vždy čistou houbičku nebo hadřík. Nepoužívejte drátěnky, houbičky s drátěnkou nebo jiné ocelové houbičky. K osušení všech částí použijte bavlněnou utěrku. Nandejte do chladničky police a nechte ji otevřenou ještě alespoň půl hodiny.

Po čištění – zapojte spotřebič do elektrické sítě a znovu jej zapněte. V případě potřeby zapněte funkcí SuperFrost, abyste rychleji dosáhli požadované teploty. Pak vraťte do chladničky potraviny.

Prevence proti zápachu

Sýry a ryby raději balte do plastových boxů – omezíte tím šíření nežádoucích zápachů. Aby chladnička nezapáchala, můžete do chladničky umístit několik plátků nakrájeného citronu. Pachy pohlcuje také sypaný černý čaj, čerstvě umletá káva nebo kypřicí prášek do pečiva.

Ohodnoťte článek jak vyčistit chladničku

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

Další články nákupního rádce